Jak długo smarować świeży tatuaż? - Sztorm Tattoo
logo
START / BLOG / Jak długo smarować świeży tatuaż?
showcase image

Jak długo smarować świeży tatuaż?

Jak długo smarować świeży tatuaż? Tak naprawdę, im dłużej tym lepiej. Należy pamiętać, że tatuaż wymaga pielęgnacji nie tylko świeżo po wykonaniu, ale również przez cały czas po wygojeniu. Jeśli nie dbamy o tattoo, z czasem zaczyna on blaknąć, a kolory tracą swoje nasycenie. Oczywiście, najważniejszy okres, to około miesiąca od opuszczenia salonu tatuażu. Są one kluczowe dla jego finalnego efektu. Jeśli jednak pragniesz cieszyć się swoim tatuażem przez wiele kolejnych lat, wymaga on pielęgnacji tak samo jak nasze ciało i sama skóra.

Pierwsze tygodnie od wykonania tattoo są kluczowe dla jego odpowiedniego wygojenia.

Dzięki używaniu specjalistycznych kosmetyków do świeżych tatuaży dostępnych w naszym gdańskim studio, proces ten przebiega sprawnie, a skóra w miejscu ich wykonania jest odpowiednio nawilżona i odżywiona. Dedykowane preparaty posiadają wszystkie najpotrzebniejsze składniki, aby wygojony tatuaż pięknie się prezentował, oraz proces gojenia przebiegł prawidłowo.

Kolejne miesiące to czas, kiedy nie musisz już poświęcać większości swojej uwagi na pielęgnację swojego tattoo, jednak stosowanie na przykład odżywczego masła do tatuażu pozwoli utrzymać go w najlepszej kondycji, oraz zachować jego nasycone kolory przez długi czas. Tatuaż powinien być traktowany tak jak reszta naszego organizmu – w końcu jest już jego fragmentem. Dlatego również należy o niego odpowiednio dbać, aby utrzymać go w jak najlepszej kondycji.

Jedną z najistotniejszych kwestiij eśli chodzi o pielęgnację tattoo po jego wykonaniu, jest zabezpieczanie go przed wpływem promieni słonecznych. Bez nadmiernej przesady, działają one podobnie do lasera do usuwania tatuażu, jednak przynoszącego efekty w spowolnionym tempie. Dlatego zawsze powinniście pamiętać, aby w słoneczne dni mieć pod ręką krem przeciw opalaniu, i regularnie zabezpieczać nim swój tatuaż. Na rynku dostępne są także bardzo wygodne filtry w sztyfcie, które świetnie sprawdzają się do pielęgnacji tattoo. Oczywiście, dedykowane kremy i sztyfty przeciwsłoneczne znajdziecie także w gdańskimSztorm Tattoo Studio.

Pamiętajcie więc – smarowanie tatuażu jest rzeczą istotną nie tylko podczas procesu gojenia. Regularna pielęgnacja pozwoli Wam cieszyć się pięknym wzorem, nienaruszonym przez ząb czasu przez wiele lat.

ADAM ZIOTEWICZ

Zobacz TUTAJ Co u Nas? a także obejrzyj i subskrybuj nasz kanał YOUTUBE