Jak długo swędzi tatuaż po sesji? - Sztorm Tattoo
logo
START / BLOG / Jak długo swędzi tatuaż po sesji?
showcase image

Jak długo swędzi tatuaż po sesji?

Jak długo swędzi tatuaż po sesji? Chyba najbardziej nieprzyjemny czas w trakcie gojenia tatuażu to ten, kiedy zaczyna on swędzieć. Niemal nie możemy się oprzeć jego drapaniu. Tattoo sprawia wrażenie, jakby stanowił gniazdo wściekłych komarów. Kiedy to w końcu minie? Nie przejmuj się, odpowiednie nastawienie i silna wola pozwolą przetrwać ten trudny okres. Nagroda jest tego warta.

Tatuaż zaczyna swędzieć około kilku dni po jego wykonaniu. W momencie, kiedy przestanie się sączyć, a nasz organizm rozpocznie proces odbudowy tkanki. Towarzyszy temu łuszczenie się naskórka w miejscu świeżego tattoo. Musimy powstrzymać ogromną pokusę jego drapania, ponieważ jest to bardzo ważny czas jego gojenia. Zdrapanie świeżego naskórka może doprowadzić do ubytków w naszym tatuażu, dlatego tak ważne jest, aby całą siłą woli tego unikać. Aby jakoś złagodzić to nieprzyjemne uczucie, możemy delikatnie nawilżać nasz tattoo za pomocą dedykowanych kosmetyków, dostępnych w naszym studio tatuażu w Gdańsku. Nie tylko przynosi to ulgę, ale również odżywia świeży wzór i wspomaga proces gojenia. Pamiętaj, że im bardziej wysuszony jest nowy tatuaż, tym większe uczucie swędzenia. Dlatego warto jest należycie o niego dbać.

Jednak kiedy to wszystko w końcu minie? Cały czas swędzenia nie trwa zwykle dłużej niż tydzień. I mimo że wydaje się to wiecznością, nie znaczy to oczywiście że stale jest to tak dokuczliwe. Okres, w którym mamy ochotę wydrapać w świeżym tatuażu dziurę nie trwa zwykle dłużej niż 2-3 dni. A im mniej niezłuszczonego naskórka pozostało na nowym tattoo, tym mniej on swędzi. Kiedy natomiast cała skóra ulegnie regeneracji, zapomnimy o tych nieprzyjemnościach. Pozostanie już wtedy tylko satysfakcja z cudownego tatuażu, którym z dumą możemy chwalić się całemu światu.

ADAM ZIOTEWICZ

Zobacz TUTAJ Co u Nas? a także obejrzyj i subskrybuj nasz kanał YOUTUBE