Świeży tatuaż a ćwiczenie na siłowni - Sztorm Tattoo
logo
START / BLOG / Świeży tatuaż a ćwiczenie na siłowni
showcase image

Świeży tatuaż a ćwiczenie na siłowni

Świeży tatuaż a ćwiczenie na siłowni to w naszym studio tatuażu w Gdańsku często słyszane pytania. Czy ćwiczenia fizyczne oraz uczęszczanie na siłownię nie będzie mieć negatywnego wpływu na proces gojenia? I jest to pytanie jak najbardziej zasadne. Taka sytuacja rzeczywiście może nastąpić. Jak jednak pogodzić zdrowy tryb życia oraz budowanie sylwetki z tatuażem. W końcu i jedno, i drugie ma za zadanie upiększyć nasze ciało.

Przez okres gojenia tatuażu najlepiej wstrzymać się od wykonywania wzmożonego wysiłku fizycznego. Jeśli zajmujemy się sportem zawodowo i bierzemy udział w różnego rodzaju zawodach, warto to zaplanować. Umówmy się na sesję tattoo tak, aby terminy nie kolidowały ze sobą. Wysiłek fizyczny sprawia, że pory w skórze otwierają się, aby umożliwić pocenie. Niestety, pozwala to również, aby barwnik wprowadzony pod skórę także ją opuścił. Może to spowodować, że tatuaż nie wygoi się prawidłowo. Dlatego warto odpuścić sobie na kilka dni wizyty na siłowni lub inny rodzaj wzmożonej aktywności fizycznej. Nie trzeba jednak popadać w skrajność. Nie oznacza to, że musimy od razu przeleżeć tydzień w łóżku.

Kolejna kwestia, jaka często poruszana jest przez klientów w naszym studio tattoo w Gdańsku, to pytanie o deformację tatuażu przy budowaniu masy mięśniowej. Takie zjawisko może oczywiście wystąpić, ale… O ile nie planujemy udziału w zawodach dla kulturystów i budowania sylwetki Hulka, nie powinno wydarzyć się nic niepokojącego. Jeśli faktycznie mamy w planach drastycznie zwiększyć masę mięśniową swojego ciała, odłóżmy wykonanie tatuażu na czas, kiedy będziemy już bliżej osiągnięcia tego celu. Ogromnie zmniejszy to ryzyko deformacji tattoo. Dodatkowo, jeśli już nasz tatuaż będzie zmieniać się pod wpływem zmiany masy ciała, lepiej jest, aby stało się to przy jej gubieniu niż na odwrót. Nie występuje wtedy ryzyko pojawienia się rozstępów, a co za tym idzie rozejścia się ukochanego tatuażu.

Jeśli więc upiększasz swoje ciało nie tylko za pomocą tatuaży, ale również poprzez ćwiczenia fizyczne, postaraj się odpowiednio zaplanować ten proces. Pozwoli to z pewnością uniknąć ewentualnych komplikacji oraz być spokojnym o ozdoby na bosko wyrzeźbionym ciele.

ADAM ZIOTEWICZ

Zobacz TUTAJ Co u Nas? a także obejrzyj i subskrybuj nasz kanał YOUTUBE