Malutki tatuaż dla mężczyzny i kobiety. - Sztorm Tattoo
logo
START / BLOG / Malutki tatuaż dla mężczyzny i kobiety.
showcase image

Malutki tatuaż dla mężczyzny i kobiety.

Malutki tatuaż dla mężczyzny i kobiety to też wyzwanie. Wzory, o które najczęściej słyszymy pytania w naszym studio tatuażu w Gdańsku, to te zupełnie najmniejsze. Bardzo wiele osób pyta, jak mały może być maksymalnie ich tattoo. I czy da się go jeszcze trochę pomniejszyć. Bardzo często wynika to ze strachu przed bólem lub akceptacją otoczenia. Ale czy słusznie?

Dlaczego wiele osób tak bardzo chce, aby ich tatuaż był jak najmniejszy? Jeśli faktycznie zależy nam na małym delikatnym wzorze nie ma problemu. Niech będzie po prostu wykonany z głową. W odpowiednim miejscu, dopasowany anatomicznie. Przecież zależy nam na tym, aby tattoo był naszą ozdobą. Jeśli natomiast wynika to ze strachu przed bólem lub reakcją najbliższych, warto raz jeszcze rozważyć jego wielkość. Czy tatuaż o rozmiarze 2cm na ramieniu nie będzie wyglądać nieco dziwnie? Zamiast stanowić ozdobę, może optycznie zwiększyć naszą rękę, a z większej odległości pozostanie nieczytelny, stanowiąc szarą plamę. Nie chcemy przecież takiego efektu. Niech wielkość tatuażu będzie adekwatna do tego, co ma przedstawiać. Dzięki temu będzie prezentować się naprawdę okazale.

Mały tatuaż nie sprawi również, że jego wykonanie będzie bolało mniej.

Prawda, będziemy siedzieć na fotelu tatuatora krócej. Jeśli jednak planujemy ozdobę, która ma być z nami do końca życia, czy nie warto poświęcić tych kilku godzin więcej, aby spełnić swoje marzenie?

Jeśli chcemy, aby nasz tatuaż można było bez przeszkód zakryć, mamy na naszym ciele bardzo dużo miejsca, którego nie pokazujemy na co dzień na ulicy. Do dyspozycji mamy w zasadzie cały tors. Możemy wykonać na tej przestrzeni naprawdę spory tattoo. I nadal pozostanie on widoczny mniej, niż tatuaż wielkości naparstka na przedramieniu.

W przypadku, kiedy planujesz swój pierwszy tatuaż, i chcesz po prostu sprawdzić, jak to jest, odpowiednio rozważ miejsce jego wykonania. Jeśli planujesz rozpocząć swoją przygodę od małego wzoru, ale w głowie maluje się już obraz całego rękawa, przemyśl to, czy tatuaż jaki chcesz wykonać na początku nie przeszkodzi w jego realizacji. W naszym salonie tattoo w Gdańsku bardzo często spotykamy się z tym, że po wykonaniu malutkiego wzoru na nadgarstku, stanowi on później kłopot przy projektowaniu większej kompozycji.

Dlatego, jeśli planujesz wykonanie małego wzoru, dokładnie przemyśl jego wielkość oraz umiejscowienie. Małe jest piękne. Jednak estetyka jest bardzo ważna niezależnie od rozmiaru.

ADAM ZIOTEWICZ

Zobacz TUTAJ Co u Nas? a także obejrzyj i subskrybuj nasz kanał YOUTUBE