Gdzie tatuaż boli najbardziej? - Sztorm Tattoo
logo
START / BLOG / Gdzie tatuaż boli najbardziej?
showcase image

Gdzie tatuaż boli najbardziej?

Gdzie tatuaż boli najbardziej? Kolejne z najczęstszych, oraz bardzo subiektywnych pytań, które bardzo często słyszymy w naszym studio tatuażu w Gdańsku. Najprostszą odpowiedzią jest – boli wszędzie. I nie ma co oszukiwać że tak nie jest. Wbijanie igieł w skórę siłą rzeczy musi boleć. Jednak tatuowanie nie jest tak bardzo bolesne, jak twierdzi większość ludzi. Najczęściej słyszymy o potwornym bólu od osób, które nie posiadają ani jednego tatuażu. Paradoks, prawda? Zwróć jednak uwagę na pewien prosty fakt, czy gdyby tatuaże na prawdę tak bardzo bolały, czy tak wiele osób nosiłoby je na skórze?

Oczywiście, są miejsca w których tatuaż boli trochę bardziej, jednak wszystko jest do przeżycia. Generalnie, należą do nich okolice, w których skóra jest cienka, lub takie, w których kości są zdecydowanie uwydatnione. Czyli pachwiny, piszczele, żebra, łopatki.

Należy jednak zwrócić uwagę, że próg bólu każdego z nas jest inny. Jedni nawet w miejscu uznawanym za najmniej bolesne pod kątem tatuażu. Takim są łydka czy przedramię, a oni i tak będą robić kwaśną minę. Inni znowu zajmą się czytaniem książki podczas tatuowania “na blachę” żeber. Znam nawet człowieka, który zwykle ciężko znosząc tatuowanie podczas wykonywania tattoo na kolanie zasnął, głośno przy tym chrapiąc.

Nie da się więc jednoznacznie odpowiedzieć, gdzie tatuaż boli najbardziej!

Wskazałem miejsca, które zwykle należą do najmniej bolesnych, i tych mniej przyjemnych. Jednak ostatecznie, wszystko zależy od Twojego organizmu, oraz nastawienia. Pamiętaj, że przychodząc do salonu tatuażu ze złym nastawieniem, i oczekując horrendalnego bólu, bardzo możliwe, że nieświadomie samemu przyczynisz się do takich odczuć. Więc bądź spokojny, obędzie się bez krzyków i łez.

Być może uspokoję Cię mówiąc, że większość klientów odwiedzających nasze studio tatuażu w Gdańsku po raz pierwszy, po kilku pierwszych liniach stwierdza, że nie było się czego bać. Ból wcale nie jest tak dotkliwy, jak opowiadali znajomi. A opuszczając nasz salon, z szerokim uśmiechem na twarzy mówią, że mają już pomysł na kolejne wzory. My wiemy, że z pewnością wrócą jeszcze nie raz.

To co, kiedy przyjdzie czas na Twój pierwszy tatuaż?

ADAM ZIOTEWICZ

Zobacz TUTAJ Co u Nas? a także obejrzyj i subskrybuj nasz kanał YOUTUBE