Jak pielęgnować tatuaż po wizycie w salonie? - Sztorm Tattoo
logo
START / BLOG / Jak pielęgnować tatuaż po wizycie w salonie?
showcase image

Jak pielęgnować tatuaż po wizycie w salonie?

Jak pielęgnować tatuaż po wizycie w salonie? Dbanie o tatuaż po jego wykonaniu w studio tattoo jest jedną z kluczowych kwestii mających wpływ na jego finalny wygląd. Wykonanie wzoru na skórze to zaledwie połowa sukcesu. Druga zależy w ogromnej mierze od Ciebie. Nawet najlepiej zrealizowany tatuaż, jeśli nie będzie odpowiednio pielęgnowany, może okazać się po nieprawidłowym wygojeniu daleki od tego, jak wyglądał w dniu jego wykonania.

Pierwsze, o czym musisz pamiętać, to postępowanie dokładnie według wskazówek tatuatora, przekazanych w salonie tatuażu. To bardzo istotne. Zaniedbanie higieny świeżego nabytku może doprowadzić nawet do zakażenia, a co za tym idzie do kompletnego zrujnowania wykonanej pracy.

Po powrocie do domu ze świeżym tattoo

Po powrocie do domu ze świeżym tattoo, jeśli w studio tatuażu nie został założony opatrunek typu second-skin, zdejmij folię zabezpieczającą, dokładnie umyj miejsce wykonania wzoru, oraz osusz go, najlepiej jednorazowym ręcznikiem papierowym. Nałóż cienką warstwę kremu lub maści dedykowanej do pielęgnacji świeżego tatuażu. Dedykowane kosmetyki, przebadane dermatologicznie pod kątem tattoo możesz nabyć w naszym studio w Gdańsku. Następnie zabezpiecz czysty i posmarowany tatuaż cienką warstwą folii. Nie ma potrzeby, aby zawijać go 10 warstwami. Folia najlepiej spełnia swoją funkcję pod kątem zabezpieczenia tatuażu, jeśli nie jest gruba jak kamizelka kuloodporna.

Wszystkie te czynności powtarzaj co 2-3 godziny, pamiętając, aby wcześniej dokładnie umyć ręce. Na nic zda się przecież mycie, smarowanie i zawijanie tatuażu, jeśli razem z kosmetykiem zabezpieczysz na skórze bakterie naniesione ze swoich dłoni. Do mycia świeżego tattoo używaj delikatnych środków czyszczących. Unikaj stosowania ostrych żeli pod prysznic, w szczególności peelingujących. Najlepiej sprawdzi się w tym celu zwykłe, szare mydło, żele do higieny intymnej lub delikatne środki hipoalergiczne.

Wymień swój ręcznik oraz pościel na świeże.

Dotyczy to także wszelkich ubrań i materiałów, które mogą mieć kontakt z nowym tatuażem. Unikaj noszenia odzieży, która może powodować podrażnienia skóry w miejscu świeżego tattoo, takie jak gryzące swetry, obcisłe bluzki, czy sztywne jeansy. Wszelkie urazy mechaniczne, nawet te spowodowane przez źle dobrane ubrania mogą mieć wpływ na nieprawidłowe gojenie.

Unikaj sauny, basenu, długich, gorących kąpieli czy siłowni. Wszystkie te aktywności, mimo że z pewnością bardzo zdrowe, nie sprzyjają prawidłowej pielęgnacji nowego tatuażu. Za ich sprawą otwierają się pory w skórze, powodując możliwość wypłynięcia z niej świeżo wprowadzonego tuszu.

Jeśli w Twojej głowie pojawią się jakieś pytania lub wątpliwości odnośnie prawidłowego gojenia, nie czytaj porad wątpliwych specjalistów na forach internetowych. Skontaktuj się z naszym studio tatuażu w Gdańsku lub tatuatorem wykonującym Twój wzór. W każdej chwili chętnie służymy pomocą, aby Twój tatuaż pięknie się wygoił!

ADAM ZIOTEWICZ

Zobacz TUTAJ Co u Nas? a także obejrzyj i subskrybuj nasz kanał YOUTUBE