Dlaczego nie wykonujemy dziar z cudzych wzorów? - Sztorm Tattoo
logo
START / BLOG / Dlaczego nie wykonujemy dziar z cudzych wzorów?
showcase image

Dlaczego nie wykonujemy dziar z cudzych wzorów?

Dlaczego nie wykonujemy dziar z cudzych wzorów? Przeczytajcie jakie są moje argumenty. Często zdarza się, że osoby piszące do naszego studia tatuażu w Gdańsku pragną wykonać sobie tatuaż zauważony w sieci. Zawsze staramy się wtedy uświadamiać, że nie wykonujemy kopii tatuaży już wykonanych. Nie zawsze jednak spotyka się to ze zrozumieniem. Dlatego po krótce rozwinę tutaj ten temat, aby rozwiać wszelkie wątpliwości co do słuszności takiego podejścia.

Najistotniejszą kwestią jest fakt, że wykonanie cudzego projektu bez wiedzy autora, jest po prostu kradzieżą. Autorski projekt jest własnością artysty – poświęcił mu on swój czas i serce, a co najważniejsze, stanowi efekt jego pracy. Można porównać to do fałszerstwa obrazów, które jest przecież surowo karane. Dodatkowo, tatuatorzy starają się, aby ich tatuaże były unikalne i tworzone indywidualnie. Każdy z nich jest inny. Sprawia to, że właściciele taki wzorów również najczęściej nie byliby szczęśliwi, widząc swój projekt na skórze obcego człowieka. Chodzi więc tutaj o szacunek zarówno do artystów, jak i do wytatuowanych przez nich osób.

Kolejnym ważnym argumentem jest charakter i stylistyka samego artysty,

do którego napływają tego typu prośby. Profesjonalni tatuatorzy oraz studia tatuażu specjalizują się we własnych, unikatowych stylach. Często poświęcili oni lata na wykreowanie swoich charakterystycznych kompozycji. Artysta specjalizujący się w realistycznych tatuażach, niekoniecznie czuje się dobrze w graficznych wzorach i na odwrót. Wybierając więc tatuatora zwróćmy uwagę na styl, w jakim wykonuje swoje projekty. W naszym studio tatuażu w Gdańsku pracuje aż 12 artystów, z pewnością więc nie powinno być problemu z dobraniem dla siebie tego, który najlepiej zrozumie naszą wizję.

Oczywiście nie ma niczego złego w zachwycaniu się tatuażami zauważonymi u kogoś innego. Niech jednak pozostaną one inspiracją dla własnych, unikatowych wzorów, a nie obiektem zazdrości. Każdy z nas jest w końcu inny, a autorskie tatuaże pomagają to podkreślić.

Nie obawiaj się poszukiwań swojego tatuażowego “ja” kiedy mnogość artystów z pewnością pozwoli Ci na odnalezienie tego właściwego, któremu z pełnym zaufaniem oddasz część swojej skóry.

ADAM ZIOTEWICZ

Zobacz TUTAJ Co u Nas? a także obejrzyj i subskrybuj nasz kanał YOUTUBE