Kiedy tatuaż jest zagojony? - Sztorm Tattoo
logo
START / BLOG / Kiedy tatuaż jest zagojony?
showcase image

Kiedy tatuaż jest zagojony?

Kiedy tatuaż jest zagojony? Moment, na który wszyscy z niecierpliwością czekamy. Jednak, kiedy możemy mieć pewność, że to właśnie już? Co świadczy o tym, że nasz tatuaż jest już wygojony? Proces ten nie zachodzi nagle, w ściśle określonym czasie. U każdego przebiega nieco inaczej i tylko uważna obserwacja, oraz prawidłowa pielęgnacja pomoże nam doprowadzić ten proces do upragnionego końca. A wtedy pozostanie nam już tylko cieszyć się z pięknego tattoo.

Jak po krótce wyglądają etapy gojenia tatuażu? W pierwszych dniach po opuszczeniu naszego studia tatuażu w Gdańsku stanowi on otwartą ranę. Sączy się z niego limfa i osocze, które mieszają się z tuszem tworząc nieprzyjemnie wyglądający śluz. Najczęściej pierwszy poranek wita nas widokiem, który niedoświadczonych posiadaczy tatuaży napawa lękiem. Pod folią tattoo jest niemal niewidoczny i oblepiony. Nie przejmuj się. To nie ropa, zakażenie ani inne groźne rzeczy. To zupełnie normalnezjawisko.

Kiedy tatuaż jest zagojony?

Kiedy tatuaż przestanie się sączyć, naskórek ulegnie widocznemu zgrubieniu. Stanie się on wypukły, szorstki i błyszczący. Skóra zaczyna się regenerować oraz budować nową tkankę. Jest to też czas, kiedy tatuaż zaczyna swędzieć. Pod żadnym pozorem nie drap go ani nie odrywaj łuszczącej się skóry. Pokusa będzie wielka, a tatuaż zacznie wyglądać niemal jak gadzia wylinka. To również zupełnie prawidłowy proces, który informuje o prawidłowym przebiegu gojenia. Zaniepokoić może fakt, że tattoo pod łuszczącą się skórą będzie wyraźnie bledszy oraz rozmyty. To dlatego, że tkanka jest jeszcze bardzo świeża i delikatna. Za kilka dni tatuaż znów stanie się wyrazisty i barwny.

Po około dwóch tygodniach, w zależności od organizmu cała skóra ulegnie złuszczeniu, a tatuaż na powrót stanie się wyraźny. Tusz na dobre zadomowił się już w naszym ciele. Tatoo wygląda niemal tak, jak zaraz po zrobieniu. Skóra jednak nadal kontynuuje proces regeneracji, nawet jeśli nie widzimy już radykalnych zmian. Potrwa to jeszcze jakiś czas. Możemy jednak cieszyć się tatuażem już w pełni i pokazywać z dumą całemu światu. Niemniej pamiętajmy, aby nie zaprzestawać jego pielęgnacji. Aby tattoo przez długi czas prezentował się olśniewająca, musimy dbać o niego przez cały czas.

BLOG