Jak zakryć stary tatuaż - Sztorm Tattoo
logo
START / BLOG / Jak zakryć stary tatuaż
showcase image

Jak zakryć stary tatuaż

Jak zakryć stary tatuaż czyli cover. Co zrobić z niechcianym tatuażem? Masz już dość ciągłego chowania nieudanego tattoo pod ubraniem? Żyjemy w czasach, w których rozwiązanie tego problemu robi się coraz prostsze. Oczywiście można usunąć niechciany nabytek lub pamiątkę sprzed lat za pomocą lasera do usuwania tatuażu. Należy jednak zwrócić uwagę, aby był to dobry, nowoczesny laser w profesjonalnym studio tatuażu, a obsługująca go osoba posiadała odpowiednią wiedzę na temat całego procesu usuwania. Co jednak, jeśli nie chcemy usuwać tattoo, a zrobić sobie kolejny i tym sposobem zakryć niechciany wzór? Czyli jednym słowem – wykonać cover tattoo?

Wiele osób pisze do naszego salonu tatuażu w Gdańsku, aby przykryć swoje stare tatuaże.

Nie jest to jednak tak proste, jak mogłoby się wydawać. Nie każdy tattoo da się efektywnie przykryć kolejnym. Jest to podyktowane tym, że aby skutecznie pokryć stary tatuaż nowym wzorem, musi on być ciemniejszy od poprzedniego. Taka jest właściwość tuszu wprowadzanego pod skórę, i nie ma możliwości, aby jakkolwiek to obejść. Jeśli posiadamy ogromny wzór zbudowany z grubego konturu, w pełni wypełniony ciemnymi kolorami, nie uda się go przykryć ażurową mandalą. Jest to możliwe tylko w drugą stronę.

Bardzo duża ilość osób nie zwraca również uwagi na fakt, że aby cover dobrze się prezentował, musi być znacznie większy od przykrywanego tatuażu. Wymaga tego po prostu kompozycja. Nie wykonamy sobie przecież po prostu czarnej plamy. Choć niektórym takie rozwiązanie odpowiada. Jeśli mamy starego, czarnego tribala na ramieniu, da się go ukryć umieszczając np. We włosach portretu. Jednak należy pamiętać, że taki portret musi również posiadać odpowiednią wielkość.

Zdarza się, że tatuaż, który chcemy zakryć jest na tyle ciemny i duży, że nie ma możliwości, aby skutecznie wykonać cover, który będzie się dobrze prezentować. Zachęcamy wtedy do odbycia kilku sesji laserowego usuwania tattoo. Musimy tutaj jednak poruszyć pewną ważną kwestię. Nie jest to “naciąganie na kasę”. Wielu klientów uważa, że tatuatorzy proponują to rozwiązanie, aby opróżnić ich kieszenie. Nic bardziej mylnego! Artyście naprawdę zależy, aby wykonany cover zadowolił właściciela, i pozwolił zapomnieć, że kiedykolwiek w tym miejscu znajdował się inny tatuaż. Jednak czasem, aby było to możliwe potrzeba jest choćby delikatnie rozjaśnić stary tatuaż, aby nowy tusz skutecznie go zakrył, i po wygojeniu nie było śladu po poprzednim wzorze.

Pamiętajcie, że wykonanie porządnego cover tattoo jest ogromnym wyzwaniem dla artysty. Dlatego ważne jest, aby wybrać profesjonalne studio tatuażu oraz doświadczonego tatuatora. W naszym salonie w Gdańsku niejednokrotnie spotykaliśmy się z przypadkami, kiedy ktoś próbując zaoszczędzić na wykonaniu coveru, wykonywał go u znajomego. I zamiast przykrywać mały tatuaż na kostce, jeden z naszych tatuatorów zmuszony był wykonać tatuaż na pół nogi. Doskonale sprawdza się tutaj dewiza: oszczędny płaci dwa razy.

ADAM ZIOTEWICZ

Zobacz TUTAJ Co u Nas? a także obejrzyj i subskrybuj nasz kanał YOUTUBE