Jak dbać o tatuaż w nocy podczas snu? - Sztorm Tattoo
logo
START / BLOG / Jak dbać o tatuaż w nocy podczas snu?
showcase image

Jak dbać o tatuaż w nocy podczas snu?

Jak dbać o tatuaż w nocy podczas snu?

Jak dbać o tatuaż w nocy podczas snu? Wiesz już, co robić w pierwszy dniach po opuszczeniu salonu tatuażu. Co kilka godzin dokładnie myjesz go chłodną wodą z delikatnym mydłem, i nakładasz cienką warstwę kremu. Jednak co z czasem, kiedy smacznie śpisz w łóżku? Nie martw się, nie musisz zrywać się w środku nocy, aby zmienić opatrunek. Przedstawię Ci tutaj kilka podstawowych wskazówek, jak zadbać o swój świeży tatuaż w czasie odpoczynku.

Zaraz przed położeniem się spać ponownie dokładnie oczyść swój nowy tattoo, nałóż cienką warstwę kremu do pielęgnacji, i zabezpiecz folią. Warto też zmienić pościel na świeżą. Kiedy obudzisz się rano, z pewnością powita Cię niezbyt przyjemny widok. Tatuaż pokryty będzie mieszaniną limfy, osocza i tuszu, tworzące lepką warstwę na skórze. To zupełnie normalne zjawisko, które nie szkodzi Twojej ozdobie. Pamiętaj, że wydzieliny produkowane przez organizm wspierają proces gojenia, i o ile samodzielnie nie naniesiesz na swój tatuaż zabrudzeń, nic Ci nie grozi. One jedynie wyglądają niesmacznie.

Kolejną istotną kwestią jest to, że nasz organizm, a więc i tattoo dużo lepiej i szybciej regeneruje się podczas snu. Dlatego zadbaj o porządny wypoczynek w pierwszych dniach od zrobienia tatuażu – z pewnością przyspieszy on cały proces. Jedyne, na co warto zwrócić uwagę, to aby nie narazić się na urazy mechaniczne, spowodowane na przykład spaniem bezpośrednio na tatuażu, ugniataniem go i ocieraniem przez całą noc. Jeśli tatuaż został wykonany w studio na lewym ramieniu, spać warto na prawym. Choć myślę, że zachwyt nową ozdobą, i to, że będzie ona z początku dość obolała, skutecznie odwiodą Cię od innego pomysłu.

I nie obawiaj się, żaden potwór nie wyjdzie spod łóżka, aby dobrać się do Twojego świeżego tatuażu!

Teraz już wiesz jak dbać o tatuaż w nocy.

ADAM ZIOTEWICZ

Zobacz TUTAJ Co u Nas? a także obejrzyj i subskrybuj nasz kanał YOUTUBE