Gdzie najmniej boli tatuaż? - Sztorm Tattoo
logo
START / BLOG / Gdzie najmniej boli tatuaż?
showcase image

Gdzie najmniej boli tatuaż?

Gdzie najmniej boli tatuaż? To pytanie jest chyba zadawane najczęściej. W naszym salonie tatuażu w Gdańsku słyszymy je niemal każdego dnia. I muszę z całą stanowczością przyznać, że zadają je praktycznie tylko osoby planujące swój pierwszy tatuaż. Wiąże się to niezaprzeczalnie ze strachem, jaki zasiewają wśród niewytatuowanych osób inne osoby, które nie posiadają ani jednego tatuażu. Ot, paradoks. Niemal każda osoba, opuszczająca nasze studio tattoo po wykonaniu swojego pierwszego wzoru na skórze mówi, że nie było się czego bać, i wcale nie bolało tak bardzo, jak opowiadali znajomi.

To jak bardzo tatuaż boli, zależy w głównej mierze od własnego progu bólu osoby tatuowanej. Każdy sam wie najlepiej, jak znosi ból. Jeśli jednak mowa o tym gdzie tatuaż jest najmniej dokuczliwy odpowiedź nie jest do końca oczywista. Zwykle są to miejsca, w których skóra jest grubsza, elastyczna, a bezpośrednio pod nią znajdują się mięśnie. Czyli łydki, przedramiona, uda i tym podobne. Zdecydowanie mniej przyjemne są okolice, w których skóra jest cienka, lub bezpośrednio pod nią znajdują się kości.

Duży wpływ na ból ma też to, jak podatne na dotyk lub uszkodzenie jest dane miejsce.

Takie części ciała, jak ręce lub nogi zdecydowanie częściej mają kontakt z innymi przedmiotami. Uderzamy się w nie, ocieramy, dotykamy, drapiemy etc. Sprawia to, że są one niejako przystosowane do “kontaktu z otoczeniem” w różnej formie. Dlatego znacznie mniej odczuwamy dyskomfort podczas ich tatuowania. Ktoś mógłby powiedzieć jednak, że tatuowanie dłoni jest przecież wyjątkowo bolesne! I jest to prawda. Jednak należy zwrócić uwagę na fakt, że występuje tam też wyjątkowe połączenie – skóra jest cienka, a bezpośrednio pod nią znajduje się aż 27 kości. Działa na wyobraźnię, prawda?

Kolejną bardzo istotną kwestią jeśli chodzi o ilość bólu podczas wykonywania tatuażu, jest jego wielkość. Jeśli wykonujemy bardzo rozbudowany, duży tattoo na ramieniu, po kilku godzinach proces ten faktycznie zaczyna być nieprzyjemny. Skóra i ciało zaczynają być już zmęczone, a igły za sprawą tatuatora dalej kłują i kłują. W takim przypadku, bez cienia przesady można stwierdzić, że wykonanie tatuażu wielkości 5cm na żebrach będzie zdecydowanie mniej bolesne. Jak więc określić, gdzie będzie bolało najmniej?

Ból nie powinien stanowić przeszkody lub ograniczenia dla wykonania tattoo. Wykonywanie małego wzoru tylko dlatego, że jest to bolesny proces mija się z celem. Jest to przecież zaledwie kilka godzin niewygody, aby cieszyć się wspaniałym tatuażem przez całe życie. Z pewnością jesteś w stanie to przetrwać. W końcu zrobiły to przed Tobą już miliony innych osób. I wyszły z tego bez szwanku. Naprawdę, nie boli to tak bardzo, jak opowiadają Ci, którzy nie posiadają żadnego tattoo!

ADAM ZIOTEWICZ

Zobacz TUTAJ Co u Nas? a także obejrzyj i subskrybuj nasz kanał YOUTUBE