Radosław Błaszczyński - urodzony krakus - Sztorm Tattoo
logo

Radek

Radosław Błaszczyński - urodzony krakus. Spod swoich skrzydeł wypuścił wielu utalentowanych artystów. Jak to się zaczęło? Pierwsze kroki w branży stawiał ponad 20 lat temu. Zaczynał od małego studia w kamienicy przy ulicach Krakowa.
artist image

Radosław Błaszczyński - urodzony krakus. Spod swoich skrzydeł wypuścił wielu utalentowanych artystów. Jak to się zaczęło? 

Radek pierwsze kroki w branży stawiał ponad 20 lat temu. Wraz z żoną, Anną Kudelską, zaczynał od małego studia w kamienicy przy ulicach Krakowa. Nie była to łatwa droga, na jej początkach spotykał praktycznie same trudności. Jednak jego nieustępliwość sprawiła, że małe studio przemieniło się w jedno z największych i najbardziej znanych studiów tatuaży w Krakowie a następnie w Polsce - Kult

W 2006 roku był pomysłodawcą „Tattoofest Cenvention” imprezy zrzeszającej miłośników sztuki tatuażu. Podczas pierwszej edycji pojawiło się 27 wystawców. Na ostatniej edycji mieliśmy przyjemność oglądać „w akcji” ponad 400 artystów a w 2023 blisko 500. 

Rok później rozpoczęła się kolejna historia. W 2007 roku ukazał się z jego inicjatywy polski miesięcznik o sztuce tatuażu „Tattoofest Magazine”. Niedawno przeżył małą rewolucję - z wydania fizycznego na elektroniczne. W magazynie możecie do dzisiaj znaleźć również teksty jego założyciela. 

W 2018r. na gdańskiej mapie studiów tatuażu pojawił się Sztorm. Miejsce, któremu poświęca ogrom swojej energii i czasu. 

Tatuaż to ogromna pasja naszego szefa, mimo upływu wielu lat od  „wejścia” w ten świat mam wrażenie, że jego zainteresowanie branżą nie maleje. Entuzjazm, chęć do działania i ambicja sprawią, że wyżej wymienione projekty to jeszcze nie koniec. 

Prywatnie Radek uwielbia podróże, zwiedził wiele krajów, w czasie ich eksplorowania zbacza często z wytyczonych szlaków aby zgłębiać to co często niewidoczne na pierwszy rzut oka. 

Niezliczone ilości odwiedzonych konwencji, zarówno polskich jak i zagranicznych, jeszcze większa ilość odbytych rozmów z osobami. Kolokwialnie mówiąc zajaranych dziarami, tysiące obejrzanych tatuaży, przecieranie szlaków. Tak w dużym skrócie można opisać Radka. 

Zobacz artystów w Sztormie