Jak przygotować się do sesji tatuażu? - Sztorm Tattoo
logo
START / BLOG / Jak przygotować się do sesji tatuażu?
showcase image

Jak przygotować się do sesji tatuażu?

Jak przygotować się do sesji tatuażu?

Przede wszystkim pamiętajcie aby przyjść do nas bez stresu. Wypoczętym i wyspanym. Kilkudniowe, zakrapiane imprezy przed sesją tatuażu nie są najlepszym pomysłem.

Pamiętajcie również aby wpaść do nas po śniadaniu. Tyczy się to również osób, które nie mają w zwyczaju jadania o rannych porach. Warto zabrać ze sobą coś słodkiego + coś do przekąszenia. Dystrybutor z wodą czeka na was w poczekalni, więc nie ma potrzebny abyście zabierali ją ze sobą! 

Tatuaż to obciążenie dla organizmu, dlatego im w lepszym będzie on stanie, tym lepiej zniesiemy całą sesje. Nie ważne czy będzie ona trwała chwilę czy 8 godzin! 

NAWODNIENIE ORGANIZMU – Jak przygotować się do sesji tatuażu?

Każdy wie, że tatuaże wykonywane są na ludzkiej skórze, która jest żywym „materiałem”. W związku z tym warto zadbać o odpowiednie nawodnienie naszego organizmu – minimum 2/3 tygodnie przed sesją warto dbać o regularne picie wody – minimum 2L dziennie. 

„CZASOUMILACZE” – Jak przygotować się do sesji tatuażu?

Warto zabrać ze sobą książkę, słuchawki bądź inne „czasoumilacze” – projekty w naszym studiu są zawsze integralną częścią sesji, czasami zdarza się, że konsultacje co do projektu, wykonanie kalki trwa dłużej niż 15 minut! Na miejscu mamy kawę i herbatę. Przy większych projektach sesje są wielogodzinne, książka, audiobook, ulubiona muzyka w słuchawkach umili Wam cały proces. 

UBIÓR – Jak przygotować się do sesji tatuażu?

Przed sesją warto przemyśleć w co ubierzecie się w dniu tatuowania. Przede wszystkim ma być wygodnie i komfortowo! Warto też pomyśleć o ubiorze pod kątem miejsca, w którym będzie wykonywany tatuaż. Np. jeśli będziecie wykonywać tatuaż na plecach – warto zabrać ze sobą koszulę, którą będziecie mogli założyć tył na przód! Tatuaż na nogach? Zabierz ze sobą krótkie spodenki na przebranie! Będziesz tatuowana na klatce piersiowej? Weź ze sobą top bez ramiączek! Na miejscu mamy naklejki na sutki, oraz parawany więc jeśli tatuaż ma znajdować się w bardziej intymnych miejscach nie musisz martwić się o swój komfort. 

PRZYGOTOWANIE SKÓRY – Jak przygotować się do sesji tatuażu?

Około 2 tygodnie przed umówioną sesją możecie zadbać o nawilżenie skóry. Wystarczy, że będzie smarować miejsce, w którym ma zostać wykonany tatuaż ulubionym balsamem, polecamy stosować jedynie przetestowane produkty, bądź takie z prostym i rzetelnym składem, aby kosmetyk was nie uczulił. Wspomnimy jeszcze o kwestii golenia skóry! Jeśli nie macie doświadczenie – sugerujemy nie golić się samodzielnie, zajmiemy się tym na miejscu, ogolimy konkretną część ciała tak aby nie powstały żadne zacięcia bądź podrażnienia. 

Mamy nadzieję, że wyczerpująco podsumowaliśmy wszystkie najważniejsze kwestie odnośnie przygotowania do sesji.

Dajcie również znać czy takie serie postów są dla was przydatne, i jakie tematy chcecie poruszyć jako kolejne! Zapraszamy Was również do obejrzenia naszego filmu na ten temat!

DO ZOBACZENIA W SZTORMIE.

Magda