Wywiad z Tomaszem Tofi Torfińskim

Wywiad z Tomaszem Tofi Torfińskim powstał przy okazji jego wizyty w Gdańsku. Porusza wiele ciekawych tematów, między innymi czym jest dobry tatuaż. Rozmawiamy także o sytuacji w studiach tatuażu i wśród tatuatorów po pierwszej fali pandemii. Dotykamy kilka wątków ze sceny tatuażu podczas stosunkowo krótkiej ale mam nadzieję, merytorycznej dyskusji.

Tomasz Tofi Torfiński po dwóch latach starań wreszcie przyjechał odwiedzić tattoo studio Sztorm. To jeden z najwybitniejszych i najbardziej aktywnych polskich tatuażystów. Tworzy w stylu surrealistycznym i jest w czołówce światowego tatuażu. Zdobył i odwiedził konwencje, festiwale tattoo bodaj na wszystkich kontynentach. Bywał w najlepszych tattoo shop na całym świecie. Można napisać wręcz, że na tatuażu zjadł zeby i wie o nim praktycznie wszystko.

Od ponad dziesięciu lat ma w Rybniku studio tatuażu Ink-Ognito. Pracują w nim wspaniali artyści jak Karol Rybakowski, Tomek Kołucki, Kuba Rumianek czy wschodząca gwiazda Marek Granieczny

Pobyt Tofiego w Sztormie to był bardzo owocny czas. Miło oraz z wielkim podziwem oglądało się go przy pracy a jego pracowitość i profesjonalizm jest na najwyższym poziomie. Znalazł tez czas na spotkania z naszymi tatuażystami. Porozmawiał z nimi o ich tatuażach, podpowiedział kilka rzeczy ale przede wszystkim pochwalił za kreatywność twórczą. Takie spotkania z pasjonatami są czymś wspaniałym!

Zobacz także wywiad z Davee Blows

0
Gdzie najmniej boli tatuaż?Wyróżniają nas filmy o tatuażach!