Tatuaże zamiast futra w Gdańsku

Tatuaże zamiast futra w Gdańsku czyli 14 lipca odbyła się u nas szczególna impreza. Wspólnie z Otwartymi Klatkami walczyliśmy z przemysłem futrzarskim.

Środowisko tatuażu

Odkąd pamiętam, w każdym studiu tatuażu, które otwierałem była przewaga wegetarian nad mięsożercami. Prawdopodobnie wynika to z tego, że środowisko tatuatorskie ma swoje korzenie w środowiskach awangardowych a wcześniej w subkulturowych, mocno zaangażowanych społecznie.

Tatuaże zamiast futra to akcja, która ma miejsce na polskiej scenie tatuażu już od wielu lat. Wielu tatuatorów a także całych społeczności tatuatorskie zaangażowały się w walkę z przemysłem futrzarskim. Nie byliśmy pierwszym studiem tatuażu w Trójmieście, które wsparło tą inicjatywę. Nie mogło nas w tym projekcie zabraknąć, dlatego była to jedna z najważniejszych inicjatyw zrealizowana po otwarciu studia. Wspólnie z Otwartymi Klatkami udało się zorganizować owocny event, powstało mnóstwo tatuaży a cały dochód został przekazany na ochronę zwierząt.

O Stowarzyszeniu

Stowarzyszenie Otwarte Klatki powstało w 2012r. po to, by zapobiegać cierpieniu zwierząt poprzez wprowadzanie systemowych zmian społecznych, dokumentowanie warunków chowu przemysłowego oraz edukację promującą pozytywne postawy wobec zwierząt. Otwarte Klatki działają na terenie całej Polski i mają 14 oddziałów, w takich miastach jak: Bielsko-Biała, Bydgoszcz, Częstochowa, Gdańsk, Katowice, Kraków, Lublin, Łódź, Olsztyn, Poznań, Rzeszów, Szczecin, Warszawa i Wrocław.

  • Akcja „Open Rescue”, podczas której uratowane zostały 2 kury, 2016

Otwarte Klatki mają również zagraniczne oddziały na Litwie, Ukrainie, w Estonii i Wielkiej Brytanii, znane pod szyldem Open Cages. Stowarzyszenie współpracuje z organizacjami z całego świata, w ramach koalicji Fur Free Alliance i Open Wing Alliance.

W skład Zarządu stowarzyszenia wchodzą: Dobrosława Gogłoza (prezeska), Ilona Rabizo (wiceprezeska) i Paweł Rawicki (wiceprezes).

Otwarte Klatki prowadzą kampanie poświęcone poprawie losu zwierząt hodowlanych, m.in. Jak one to znoszą? i Cena futra. W ramach kampanii stowarzyszenie wchodzi w dialog z sieciami handlowymi i politykami oraz prowadzi działania edukacyjne, interwencyjne i medialne. Organizacja promuje również dietę roślinną i ograniczanie konsumpcji produktów odzwierzęcych w kampaniach RoślinnieJemy oraz Jasna Strona Mocy.

tekst o Stowarzyszeniu ze strony www.otwarteklatki.pl

a TUTAJ zobaczcie na galerie naszych artystów.

0
Gdańsk Fetish Festival 2018