Tattoofest 2019 Sztorm zaprasza!

Tattoofest 2019 Sztorm zaprasza, ponieważ to najważniejsze święto tatuażu dla jego miłośników. Zobaczcie i przeczytajcie jak było w zeszłym roku oraz pakujcie plecaki i w drogę!

Pamiętajcie! 8-9 maja 2019. Kraków.

TAK BYŁO:

XIII TATTOOFEST
2-3.06.2018

13-stka dla niektórych może i jest pechową liczbą, ale krakowskiej konwencji na pewno przyniosła sporo szczęścia. Dopisała nie tylko pogoda, ale i frekwencja, która również w tym roku okazała się rekordowa! Ale żeby nie zanudzać liczbami, historią i żmudnym opisywaniem poszczególnych dni, mamy dla Was najrzetelniejsze sprawozdanie w fotograficznej pigułce. Zebraliśmy dla Was nie tylko najciekawsze zdjęcia z relacji różnych fotografów, ale też najlepsze tatuaże, ponieważ ze względu na obfitość konkursów (11 kategorii!), publikujemy tylko prace nagrodzone przez jury składające się z: Róberta Borbasa, Pawła Indulskiego oraz Szymona Gdowicza.

*Mika

ALL STARS GUEST SPOT

Już przed festiwalowym weekendem wielbiciele tatuażu mogli wytatuować się podczas największego guest spotu w Polsce. Druga edycja eventu okazała się świetną okazją do złapania kilku dodatkowych wolnych terminów od światowej sławy artystów. Podczas guest spotu można też było zgarnąć dziarkę od 16-stu tuz świata tatuażu, takich jak Robert Borbas, Davee Blows czy Josh Peacock. Podobnie jak w zeszłym roku event odbył się w studiach Kultu przy ul. Szpitalnej i w Jubilacie.

BEFORE I AFTER W ENKLAWIE

Before tym razem został zorganizowany w Enklawie na Dolnych Młynów. Imprezie towarzyszyła nie tylko przedpremiera albumu „Tattoofest. 25 Polish Female Tattoo Artists”, ale również wystawa zdjęć tatuatorek biorących udział w tym projekcie. Na miejscu można było porozmawiać z twórcami albumu oraz artystkami, które wsparły ten pomysł. W tracie odbyło się też losowanie nagród od TATTOOFEST Magazine, a Jägermeister przygotował dla uczestników imprezy zakręcone jak alkoholowa ruletka drinki.

#STREETWEARNOMADS

Ten tag został stworzony w 2016 roku przez wszechstronnego influencera Zulu Kuki. #STREETWEARNOMADS to przede wszystkim kreatywna przestrzeń i społeczność mocno zakorzeniona w kulturze ulicznej. Celem projektu jest przede wszystkim wyrażanie siebie oraz swoich fotograficznych wizji. W tym roku kolejną wystawę zdjęć stworzonych przez miejskich nomadów, z motywem przewodnim “odmienność/oryginalność”, można było zobaczyć również na krakowskiej konwencji.

STREFA GIER PUMY

W ramach wystawy #STREETWEARNOMADS została stworzona interaktywna Strefa Gier by PUMA. W jej obrębie można było pograć na konsolach SEGA, wylosować różne modele butów marki Puma od Sneaker Studio, a także zapoznać się z kolekcjami i posłuchać muzyki granej przez djkę o pseudonimie Sonya. Na prawdziwych modowych indywidualistów czekało z kolei stoisko z customizacją butów, wykonywaną przez dwie artystki-ilustratorki: Ewę Mos, która gościła na naszej okładce w tamtym miesiącu i Paulinę Cieślewską, specjalizującą się w nadawaniu sneakersom niepowtarzalnego charakteru.

ŻYWA GALERIA TATUAŻU JAPOŃSKIEGO

W sobotę Mateusz Kanu przedstawił jedyną w swoim rodzaju „żywą galerię sztuki tatuażu japońskiego”. Artysta – przy okazji prezentacji swoich prac na modelach także opowiedział, czym tak naprawdę jest tradycyjny japoński tatuaż.

WYKŁADY/SEMINARIA

Dla zainteresowanych takimi tematami jak tatuowanie twarzy na Dalekim Wschodzie, czy tajski magiczny tatuaż, zostały zorganizowane otwarte wykłady. Z kolei początkujący adepci sztuki tatuażu po raz pierwszy mieli okazję zapisać się na trzydniowe seminarium. Zorganizowane zostało przez Radosława Błaszczyńskiego i Tomasza “Tofi” Torfińskiego.  Zajęcia dla zamkniętej 50-osobowej grupy przygotowało 12 wykładowców. Tematy od najlepszych tatuażystów w Polsce, przez fachowców od sprzętu i rozwoju biznesu, po specjalistów od marketingu. Dostarczyły uczestnikom niezbędnych informacji dla rozwoju artysty na różnych płaszczyznach zawodowych.

TATTOOFST. 25 POLISH FEMALE TATTOO ARTISTS

Podczas konwencji odbyła się premiera albumu, który jest nie tylko jedynym tego typu projektem w Polsce, ale również przedsięwzięciem dość unikatowym na skalę Europy. W związku z tym na 160 stronach przedstawione zostały prace każdej z tatuatorek. Efekty sesji zdjęciowych oraz ich opinie na tematy związane z życiem zawodowym, branżą czy kobiecością. Obecnie album kupić można przez stronę www.magazine.tattoofest.pl lub w sieciach sklepów Empik.

STREFA FASHION

W tym roku poszukiwacze modowych inspiracji mieli w czym wybierać! Przede wszystkim w Strefie Fashion wystawiło się ponad 20 marek z różnorodnym asortymentem – od zmysłowej bielizny, przez sportową odzież, po „wytatuowane” ubranka dla dzieci.

STREFA ART

Kupując bilety na XIII Tattoofest, zapewne mało kto myślał o tym, że serwuje sobie wstęp na intrygujące wystawy polskich oraz zagranicznych fotografów, grafików oraz artystów-malarzy. Przez różnorodność technik, materiałów i form Strefa Art na pewno zaskoczyła nawet najbardziej wymagających odbiorców sztuki współczesnej.

ATRAKCJE SCENICZNE

Akrobacje w rytmie rock’n’rolla, taniec z wężami, pokazy burleski, a nawet kwartet smyczkowy – to tylko niektóre z atrakcji, które zafundowano publiczności. Uwagę uczestników imprezy przykuwały też zagraniczne modelki – Mia Dolls i Monami Frost. Pierwsza zaprezentowała swoje show podczas dwóch dni imprezy, z kolei drugą można było złapać w boksie tatuatorskim Anrijsa.

KIDS ZONE

To właśnie krakowska konwencja zapoczątkowała trend na strefę przyjazną dzieciom. Co roku wyraźnie widać jak obszar dla maluchów rozrasta się. W tym roku mogły się one bawić zarówno w środku, jak i na zewnątrz.  Przygotowane dla nich zabawy są coraz bardziej wyszukane, lecz jednocześnie w pełni bezpieczne.

STREFA OUTDOOROWA

W strefie outdoorowej, jak co roku, można było porządnie zjeść, ale też zobaczyć writerów w akcji. Kilkadziesiąt metrów kwadratowych przeznaczonych zostało stricte pod graffiti, a na mniejszych ścianach każdy uczestnik mógł nabazgrać coś mniej artystycznego. Muzycznie też nie można było narzekać – na zewnątrz ludzie bawili się tak dobrze jak w środku – koncerty zagrali m.in. 3Kings oraz Gypsy and The Acid Queen.

Mika

Tattoofest 2019 Sztorm zaprasza! Pamiętajcie! 8-9 maja 2019. Kraków.

Śledźcie nasze inne wydarzenia TUTAJ

0
Jak dojechać do studia tatuażu?Patryk Hilton Tattoo Bydgoszcz