Septum przekłucie przegrody nosa

Septum, czyli przekłucie przegrody nosa, to przekłucie bardzo kontrowersyjne, zarówno dla Was i dla piercerów. Jednak niesamowicie popularne w ostatnim czasie. 

Przekłucie zlokalizowane jest w tzw. sweet spot w przegrodzie nosowej, jest to miejsce, tuż nad chrząstką, w którym przegroda jest najcieńsza. Jak złapiecie przegrodę nosową i lekko naciągniecie, to wyczujecie to miejsce. Septum nie wykonuje się w chrząstce! Prawidłowe umiejscowienie zależy od budowy anatomicznej, jednak zazwyczaj jest jak najbliżej czubka nosa. 

Jeżeli chodzi o biżukolczyk w przegrodzie nosa, popularny piercing septum u dziewczynyterię używaną do przekłucia, to tu właśnie pojawia się kontrowersja wśród piercerów pracujących w studiach tatuażu… moje koleżanki i kolegów można podzielić na opcję podkowa i bananek. Zazwyczaj osoby zakładające podkowy uważają, że to jedyna słuszna droga, natomiast osoby stosujące bananki nie wykluczają podków. Kontrowersja wynika z tego, że bananek może się w czasie gojenia przesuwać, co może powodować podrażnienie kanału przekłucia. Moim zdaniem biżuterie, jak do każdego przekłucia najlepiej dopasować do osoby przekłuwanej. Ja najczęściej w moim salonie tatuażu stosuje podkowy, jednak jeżeli np. ktoś nie chce, żeby kolczyk był od razu widoczny, albo z jakichkolwiek innych powodów marzy o bananku w septum, jest to dla mnie ok. Do przekłucia można również przełożyć kółeczko albo popularne ostatnio ozdobne clikery. 

Co do widoczności kolczyka – jest to przekłcie, które można schować. O ile przełożona jest podkowa to kolczyk można wywinąć do środka nosa i jest on wtedy niewidoczny. Jeżeli przekłucie się jeszcze goi, należy się zdecydować czy chcemy goić na widocznym czy schowanym kolczyku. Ważne, żeby go bez przerwy nie odwracać, bo to powoduje podrażnienie. 

Pielęgnacje omówi piercer zaraz po przekłuciu w studiu tatuażu,

natomiast warto pamiętać, że katar może być delikatnym utrudnieniem gojenia. Więc jeżeli masz alergię na pyłki, lepiej przekłuć się późną jesienią lub na początku zimy, zanim będziesz mieć wieczny katar. Częste wycieranie nosa raczej nie będzie sprzyjało prawidłowemu gojeniu. 

Septum jest dość trudnym technicznie przekłuciem, dlatego sugeruje wybrać się do profesjonalnego piercera i legalnie działającego salonu tatuażu lub piercingu 🙂 

PierceBeti – Sztorm Tattoo Studio Gdańsk

Cennik

Więcej filmów na: You Tube – kanale Sztorm TUTAJ

0
Malarski tatuaż w stylu watercolorJak dbać o swój tatuaż?