Piercing w Polsce i Trójmieście

Piercing w Polsce i Trójmieście bardzo mocno się rozwija. Widać to szczególnie w coraz większej świadomości klientów kiedy wybierają osobę, która przekłuwa. Na forach często pojawiają się pytania, jak poznać profesjonalnego piercera, na co zwrócić uwagę przy umawianiu się na przekłucie, jak powinien wyglądać zabieg pod względem higieny. Profesjonalistów ogromnie cieszą takie pytania, dlatego że bardzo zależy im na bezpieczeństwie klientów. Nie da się bowiem ukryć, że przekłuwanie, to niemała ingerencja w ciało. Zabieg powinien być przeprowadzony w możliwe najbardziej bezpieczny, higieniczny sposób jak się da. Na czym polega te bezpieczeństwo, wyjaśnia PierceBeti z naszego studio tatuażu w Gdańsku, Sztorm. 

Przede wszystkim należy zwrócić uwagę kto wykonuje przekłucie. Czy osoba do której chcemy się udać może pochwalić się uczestnictwem w szkoleniach czy też konferencjach? A może należy do stowarzyszenia Professional Piercers Poland. Piercer, który nieustannie się doszkala będzie wiedział jak zapewnić klientowi bezpieczeństwo w czasie przekłucia. Wie, jak technicznie podejść do zrobienia nawet najbardziej skomplikowanego piercingu, w taki sposób, żeby klient odczuwał jak najmniejszy dyskomfort. Żeby mógł cieszyć się  bezproblemowym gojeniem.

Sugerowałabym wybierać piercerów,

którzy pracują w salonie tatuażu/piercingu cieszącym się dobrą renomą. Inną rzeczą, na którą warto zwrócić uwagę jest higiena zabiegu. Dobrze sprawdzić czy wszystkie materiały wykorzystywane do przekłucia (kolczyk, igła, gaziki, narzędzia – szczypce, rurki) są zapakowane w sterylne pakiety. Przy wykonywaniu kilku przekłuć na raz, liczba igieł musi zgadzać się z liczbą przekłuć, igła jest jednorazowym narzędziem, nie wykonuje się kilku przekłuć jedną. Profesjonalny piercer przekłuwa w jałowych rękawiczkach. Biżuteria powinna być z tytanu ewentualnie z bioplastu, PTFE, 18 karatowego złota lub nobium. W razie wątpliwości, przed przekłuciem zawsze można dopytać piercera jak będzie wyglądał zabieg. Mnie takie pytania bardzo cieszą i z wielką chęcią rozwiewam wszelkie niejasności. 

Przekłuwajcie się bezpiecznie i wpadajcie do Sztorm Tattoo w Gdańsku do profesjonalnej piercerki – Pierce Beti.

Dowiedz się więcej o rodzajach przekłuć oraz cenach TUTAJ

0
Wesołe tatuaże w Gdańsku hiacyntaTattoo Splash Toruń 2019