OBJEKT dotwork i geometria w tatuażuOBJEKT dotwork i geometria w tatuażu

OBJEKT dotwork i geometria w tatuażu jest uniwersalnym połączeniem technik, styli i pomysłów w projektowaniu. Pod kryptonimem OBJEKT kryje się Szymon, tatuator, który w 2021r rozpoczął swoją przygodę z ta formą ekspresji. Zawsze związany ze sztukami wizualnymi, projektowaniem graficznym, video czy też dekoracją imprez muzycznych. W sztuce tatuażu zafascynowała go geometria, symetria i asymetria oraz glitch art. Wybierając technikę jaką jest dotwork tworzy wzory inspirowane futuryzmem, neotrybalizmem i estetyką sci-fi. Sięga do mistrzów neotrybalnej formy jak Ben Volt czy Hanumantra. Dotwork jako sposób tworzenia tatuaży jest niezwykle wszechstronny zarówno u początku drogi jak i w późniejszej karierze dając ogromne pole do popisu. Zaczynając od niewielkich wzorów ma nadzieję, że w przyszłości będzie mógł wykonywać dużo bardziej złożone ornamentalne kompozycje. 

W wolnych chwilach kiedy nie myśli o świecie geometrii zajmuję się pszczelarstwem, gdzie natura również przejawia fascynację geometryczną formą a właśnie to uważa za dodatkową inspirację. 

 

Kilka słów od właściciela:

“Kiedy powstawało pierwsze moje studio tatuażu w 2001r., absolutnie najpopularniejsze tatuaże w tamtym czasie to były tribale. Geometryczne, przerobione przez Amerykanów i Europejczyków wzory spłycały cały szacunek do tradycyjnego tatuażu z regionu Polinezji i Borneo. Dla tamtych ludów miały ono wartość mistyczną a dla nas jedynie ozdobną. Od początku starałem się tłumaczyć klientom, że nie są to wartościowe projekty. Nie znajdowały się również na łamach periodyku popularyzującego tatuaż, który wydaje do dnia dzisiejszego, magazynu Tattoofest.

W kolejnych latach udało mi się zaprosić na festiwal tatuażu do Krakowa prawdziwych artystów pracujących w polinezyjskim stylu i zgodnie z zasadami. Z mojego studia tatuażu „wyszła” jedna z najbardziej rozpoznawalnych osób pracujących w tym stylu w Europie, Agnieszka Kulińska.

Teraz pojawił się Szymon Sapiens,

przedstawiciel nurtu bardzo aktywnie działajacego w ostatnich latach, łączącego tradycję. Teraz jednak ze zdecydowanie większym naciskiem na technikę i precyzję podczas tatuowania. Projekty w tym nurcie nastawione są na wysoką estetykę, brak przypadkowości, nawiązują do futurystycznych trendów i powodują, że stają się ponadczasowe. Jeśli podkreślimy również, że te projekty wymagają ogromnej wiedzy na temat ludzkiej anatomii. Że potrzeba zmysłu rysunku przestrzennego obok umiejętności budowania dużych kompozycji. To mamy więc obraz wyjątkowego podejścia do tatuażu. Tatuażu zarówno dla osób wymagających jak i tych, którzy po prostu chcą go mieć.

Wierzę, znając Szymona, że jest na najlepszej drodze do stania się czołowym przedstawicielem tego nurtu. Nie zwlekajcie tylko umawiajcie się na konsultację oraz wyjątkowe sesje.

Radosław Błaszczyński

 

Zapraszam do galerii z naszymi artystami.

 

0
autorskie tatuaże w mrocznym stylu DamianZIOTEWICZ CZARNY TATUAŻ GRAFICZNY