Mój pierwszy tatuaż za zgodą rodziców

Mój pierwszy tatuaż za zgodą rodziców czy raczej bez? Jaśmina zdecydowała się z nimi porozmawiać. Czy będzie kiedyś żałować? Z naszego doświadczenia wynika, że prawdopodobnie nie. Zastanawialiśmy się wiele razy nad tym zagadnieniem i myślimy, że ma na to wpływ kilka czynników.

  1. Akceptacja najbliższych

To bardzo ważne. Jeśli nasza najbliższa rodzina, przyjaciele nie akceptują tego, co chcemy sobie wytatuować pomyślmy dwa razy. Nie chodzi tutaj o całkowity zakaz tatuowania ale raczej sam motyw, wybór tatuatora czy studia tatuażu. Czasami nam się coś wydaje, napaliliśmy się na coś i koniec kropka. Innych opinie nie istnieją. Najgorzej, jak nawet opinia samego tatuatora co do poprawek, zmian odbija się jak od ściany. Później faktycznie można żałować zrobienia sobie swojego pierwszego tatuażu.

2. U kogo mam sobie zrobić pierwszy tatuaż?

Macie oczywiście szansę na dobry, tani i w bezpieczny sposób wykonany tatuaż w nie legalnie działającym miejscu. Mało to prawdopodobne ale mimo wszystko możliwe. Jeśli ktoś dobrze tatuuje, ma wielu zadowolonych klientów, środowisko tatuatorskie docenia to co robi to po co ma się ukrywać? Być może jest buntownikiem, no to uważałbym na jego rozchwiane emocje. Może artystą? To sprawdźcie jego rysownicze zdolności. Pokażcie jego rysunki, projekty ludziom, którzy się znają na plastyce. Wasza opinia, bo mnie to się podoba, rzadko jest racjonalna. Po prostu możesz do końca życia mieć np. portret ukochanej osoby ale z zezem czy geometryczny wzór bez prostych lini i z błędami rysunkowymi a tego byście chyba nie chcieli? No chyba, że ma to być w stylu ignorant, ale o tym kiedy indziej.

3. Jakie wybrać studio tatuażu?

Po pierwsze popytajcie znajomych i zerknijcie na opinie w sieci. Wybierzcie 3-4, popatrzcie jakich mają tatuatorów, starajcie się wyłapać styl, który Wam się podoba. Jeśli macie swój wzór, pofatygujcie się do studia (podczas pandemii wyślijcie wzór przez net). Złapcie po prostu kontakt z salonem tatuażu i poczujcie, jak Wam idzie z nim korespondencja. Czy poczujecie, że możecie im zaufać. Wyszperajcie w sieci jak wyglądają wnętrza oraz czy będziecie tam czuli się bezpiecznie i komfortowo. To ważne. Temu pierwszemu razowi towarzyszy zawsze stres.

4. Konsultacje z tatuatorami

Postarajcie się o ile to możliwe na krótką chwilę spotkać się z tatuatorem. Już po zdjęciu pewnie będziecie czuli z kim na pewno nie chcecie mieć do czynienia. Jednak na spotkaniu faktycznie poczujecie, że chcecie oddać się właśnie w te ręce. Jeśli nie, spotkajcie się z kimś innym, zajrzyjcie do innego studia. Dzisiaj mamy to szczęście, że najlepsze studia mają zazwyczaj co najmniej kilku tatuatorów. Pojedynczo pracują praktycznie tylko artyści lub osoby, które uważają się za artystów.

No i tyle. Zdecydowanie żałują osoby po latach swoich tatuaży, jeśli pozostają złe wrażenia po tym pierwszym razie. Można tego uniknąć ale trzeba trochę czasu temu poświęcić i choć trochę zaufać osobom, które mają większe doświadczenie z tatuowania się lub tatuowania innych.

Zobaczcie jak wyglądał juz stricte ten pierwszy raz u Jaśminy. Jesteśmy przekonani, ze było to dobre doświadczenie!

Zobaczcie więcej naszych filmów na YouTube, subskrybujcie kanał.

TUTAJ możecie zobaczyć kto u nas obecnie tatuuje.

 

 

0
Wyróżniają nas filmy o tatuażach!Jaki tatuaż do mnie pasuje?