Łódź Tattoo Days Festiwal 2018

Łódź Tattoo Days Festiwal 2018 czyli udany weekend w Centralnej Polsce. Zobaczcie wideo z wydarzenia, gdzie James Artink zdobył pierwszą nagrodę w kategorii: tatuaż mały, kolorowy. Poniżej zdjęcie tatuażu, który wspiął się na szczyt podium oraz krótka relacja wideo z wydarzenia.

łódż tattoo days

ŁÓDŹ TATTOO DAYS

W Nowej Hali Expo Łódź odbyła się XI edycja festiwalu Tattoo Days.  Ponieważ była to ostatnia polska konwencja tatuażu w tym roku, organizatorzy mocno się napracowali, aby dostarczyć nam niezapomnianych emocji i oryginalnych rozrywek. Szanowne Jury oceniające prace konkursowe tworzyli: Joanna Zielińska, Darek Doktór oraz Krzysztof Sawicki. Na kolejnych stronach dowiecie się, czyje tatuaże zostały wyróżnione jako najlepsze. Atrakcje sceniczne uwiecznił na swoich zdjęciach nasz przyjaciel Michał Szwerc.

Tatuaż to przede wszystkim projekt, który trzeba wcześniej przygotować.

W dzisiejszych czasach dostępne są do tego najróżniejsze nowoczesne narzędzia, jednak niektórzy wciąż wolą tradycyjne metody. Wystawa Krzysztofa Savee Sawickiego to grafiki szkicowane na papierze rapidografem oraz akryle. (fot.) Tofi za to nawiązał do tematu komputerowego projektowania tatuażu, wystawiając swoje wizualizacje.

W ciągu dnia na scenie zdecydowanie królowały kobiety.

Zaraz po przywitaniu zwiedzających wystąpiły słynne Fuel Girls – osobom z branży nie trzeba ich szczegółowo przedstawiać, ostatnio pisaliśmy o nich choćby przy opisie londyńskiej konwencji. Swoimi występami dziewczyny uatrakcyjniają znaczną część tego typu imprez i niezależnie od tego, w jak dużym składzie występują na scenie, temperatura zawsze sięga zenitu. W niedzielę mogliśmy za to podziwiać dziewczynę w gigantycznym kieliszku wypełnionym po brzegi szampanem: była to Pin-Up Candy i jej wirujący pokaz tańca burlesque. Możecie ją kojarzyć z pewnego rozrywkowego programu, w którym dotarła aż do półfinału dzięki swemu niezwykłemu talentowi.

Volven Body Art to przede wszystkim salon modyfikacji

– w ofercie ma tatuaże, piercing, skaryfikacje oraz dreadlocki. Maja od lat organizuje pokazy mody alternatywnej. Jej modelki postawiły na oryginalny i wyzywający wygląd, z którym odzież od Mai świetnie się komponuje. 

W ciągu dnia można było posłuchać ciekawostek na temat destylacji wódki.

O tym procesie opowiadał sam mistrz gorzelnictwa i tradycyjny warzelnik z Radzicza, Łukasz Karmowski. 

Łódź Tattoo Days Festiwal 2018 poprowadził Waldemar KASTA

niegdyś znany raper, teraz głównie promotor kultury hip-hopowej. Zresztą nie tylko on reprezentował wymieniony wyżej nurt muzyczny. W związku z tym, główną atrakcją sobotniego wieczoru był występ Quebonafide, którego utwory od paru lat biją rekordy popularności. To zdecydowanie jeden z argumentów, który mógł przekonać zupełnie nową grupę osób do odwiedzenia łódzkiej konwencji. Miejmy nadzieję, że podpatrzyli pracę uzdolnionych wystawców i przyswoili lekcję na temat sztuki tatuażu.

Zobacz galerię naszych artystów TUTAJ

0
Tattoofest 2019 ze Sztorm Tattoo