Koronawirus czy zagraża tatuowaniu się?

Koronawirus czy zagraża tatuowaniu się? Oczywiście w takim samym stopniu jak każda inna infekcja ale jest kilka ale… Przyda Wam się ta wiedza w życiu.

Polskę ogarnęła panika. Wiele osób czuje się zagubionych, nie pewnych swojej przyszłości. Mam wrażenie pisząc to dzisiaj ze studia tatuażu, jakbyśmy byli w przededniu jakiejś wojny. Nikt nie wie kogo słuchać a co chwilę pojawiają się nowe teorie spiskowe na temat wirusa jak i samej epidemii.

Nie wiem co miałbym Wam w tej sytuacji doradzić, bo sam czuje się nie pewnie. No może najpewniej, oprócz własnego domu czuje się w Sztormie, moim salonie tatuażu. Tylko tutaj, po pierwsze mogę zadbać o swoje bezpieczeństwo a po drugie… Współpracuję z Sanepidem prowadząc różnego rodzaju studia tatuażu blisko od 20 lat. To dzięki temu jestem przewrażliwiony na punkcie bezpieczeństwa i zapobiegania wszelkiego rodzaju zakażeniom podczas tatuowania. Zdrowie klientów oraz moich tatuatorów jak i całej ekipie wspierającej jest dla mnie priorytetem!

Koronowirus jest wirusem, którym możemy zarazić się drogą kropelkową, więc jak możemy się obronić?

Po pierwsze nie tatuujemy osób kaszlących, kichających, przeziębionych w ogóle, nie tylko w przypadku koronowirusa. To jest stan osłabienia, który ma wpływ na wiele czynników związanych z tatuowaniem a wymienię chociażby obniżenie progu bólu czy utrudniony proces gojenia się tatuażu. Po drugie, zarówno przed jak i po stanowisko, jego okolica jest dezynfekowana środkami zalecanymi przez Sanepid, przede wszystkim o działaniu wirusobójczym. Więc wszystko, czego klient dotknie jest wyjałowione. Nie muszę juz chyba pisać o używaniu jednorazowych rękawiczek, igieł, środków czystości, które po zabiegu trafiają do specjalnego pojemnika medycznego. Z tamtąd trafiają dzięki specjalistycznej firmie do spalarni odpadów medycznych, i sprawę mamy załatwioną. W dodatku ustawiana jest w nocy lampa bakteriobójcza o promieniowaniu UV. 

Problem jest jedynie w dwóch przypadkach. Kiedy mamy do czynienia z ignorancją ludzi, z której to powodu spadają czasami nawet samoloty. Od tzw. głupoty czasami się nie uchronimy, ale nie będę tu przytaczał przykładów w jaki sposób klienci NIE dbają o tatuaż. Chociaż może pokuszę się o jeden. Szczytem tutaj jest chyba kiedyś klient w salonie tatuażu, który w domu zmienił opatrunek zastępując go watą i bandażem… Głupotą jest również praca co poniektórych tatuatorów jak i samych studio tatuażu, którzy działają bez wsparcia Sanepidu, w domu lub nie legalnie, opierając się jedynie na wiedzy z Internetu. Ja wiem, że jeszcze 30-40 lat temu tatuowało się bez rękawiczek, w piwnicach i więzieniach, no ale mamy XXIw. (oczywiście przejaskrawiam. Ostatnio widzianą tatuażystkę pracującą bez rękawiczek i to na konwencji tatuażu w Kopenchadze widziałem osobiście 10 lat temu. To był jedyny raz w moim życiu :).

Reasumując, dbamy o Wasze bezpieczeństwo maksymalnie możliwie.

Może nie fair byłoby porównywać się do zasad działania sal operacyjnych w szpitalach (gdzie de facto, kto nie zna przykładu z najbliższego otoczenia o powikłaniach pooperacyjnych?), ale znamy zagrożenia. Więc odpowiadając, czy Koronawirus zagraża tatuowaniu się? Nie w sposób nadzwyczajny a studio tatuażu Sztorm w Gdańsku jest miejscem bezpiecznym, zapraszamy do umawiania się na terminy. Zachowaj tylko rozsądek i stosuj się do zasad o których usłyszysz w telewizji. To wystarczy.

Zobacz film jak dbamy

Aby wyjść na przeciw Waszym obawom wprowadziliśmy w tej sytuacji nadzwyczajnej nie pewności kilka dodatkowych zasad działania salonu tatuażu Sztorm w Trójmieście:

Jeżeli w ostatnim czasie podróżowaliście i od Waszego powrotu minęło mniej niż 2 tygodnie jak również, macie jakiekolwiek niepokojące objawy przeziębienia, źle się czujecie – dajcie nam znać telefonicznie, mailowo lub facebookowo. Znajdziemy dla Was nowy dogodny termin. (Przy odwołanym terminie zadatki Wam nie przepadną).

Niezależnie od epidemii sami na bieżąco monitorujemy stan naszego zdrowia, zawsze dbamy o najwyższy poziom higieny i zabezpieczenia w naszych Studiach tatuażu.

Do dezynfekcji w Studiu tatuażu używamy wyłącznie produktów atestowanych i rekomandowanych przez inspekcje Sanitarno – Epidemiologiczne, jak również utrzymujemy min. 1 metr odległości między stanowiskami.

Na bierząco współpracujemy z Sanepidem dlatego w razie wdrożenia nowych rozporządzeń Ministerstwa i zaleceń dotyczących odpowiednich kroków na pewno Was o tym poinformujemy i poczynimy odpowiednie kroki.

Jeżeli macie jakiekolwiek pytania czy wątpliwości prosimy o kontakt ze studiem tatuażu, recepcją bądź menadżerami.

Dodatkowo chcemy Was poinformować o wprowadzeniu do odwołania BEZWZGLĘDNEGO zakazu przebywania w studio tatuażu osobom towarzyszącym.

Nie panikuj, dbaj o siebie.

Radosław Blaszczyński

Informacja jak dbać o higienę wg WHO w walce z wirusami również w studiach tatuażu

0
Praca w artystycznym studiu tatuażu czeka na Ciebie. Ogłoszenie o pracę na recepcji w studio tatuażu. Social media, marketing i obsługa klienta w ciekawym i rozwojowym miejscu.Malarski tatuaż w stylu watercolor