Kiedy przekłuć dziecku uszy?

Kiedy przekłuć dziecku uszy? Jest to często pojawiającym się pytaniem w salonach tatuażu i piercingu, szczególnie wśród młodych mam. Kiedy jest odpowiedni moment, na przekłucie płatków uszu? Odpowiedź wcale nie jest oczywista. Najchętniej powiedziałabym – wtedy, kiedy dziecko będzie na to gotowe. Jednak tu rodzi się kolejne pytanie bo skąd niby mamy wiedzieć, że to ten czas? 

Przede wszystkim nie przekłuwamy dzieci, które są na tyle małe, że nie są w stanie samodzielnie podejmować decyzji. Dziecko powinno być świadome tego, jak wygląda przekłucie i że później należy o nie odpowiednio dbać. Według zasad ustalonych przez stowarzyszenie Professional Piercers Poland, które obowiązują również w gdańskim Sztorm Tattoo Studio przekłuwamy dzieci, które ukończyły 8 lat. Głównie ze względu na to, że jest to wiek szkolny i dziecko jest w stanie samodzielnie dbać o przekłucie, albo chociażby nie zaniedbywać procesu gojenia. Mam na myśli dotykanie lub ruszanie kolczykiem.

Należy pamiętać, że każde dziecko jest inne i są takie, które już w młodszym wieku są gotowe na przekłucie. Jednak są też takie, u których bezpieczniej będzie poczekać. Dlatego musicie wiedzieć, że sama wizyta w studio tatuażu może być stresująca dla dziecka. Nie każde dziecko po przekłuciu jednego ucha zdecyduje się na drugie. Tu bardzo ważne jest wsparcie rodzica i szczera rozmowa z potomkiem przed przekłuciem. Piercer oczywiście na miejscu wszystko wyjaśnia dziecku, ale ważne, żeby również mama czy tata wsparli jego decyzję lub jeżeli uważają, że jest za wcześnie to odwiedli je od tego pomysłu. 

Drodzy rodzice, Wy znacie swoje pociechy najlepiej,

więc sami będziecie wiedzieli kiedy zdecydować się na przekłuwanie. Czasem warto poczekać chwilę dłużej, aby dziecko mogło cieszyć się kolczykami, zamiast nimi stresować. No i zawsze patrzcie na opinie miejsca, w którym zdecydujecie się to zrobić jak i czy po wejściu do niego, budzi Wasze zaufanie. Salonów tatuażu zajmujących się piercingiem jest wiele ale profesjonalistów już nie tak dużo.

Studio tatuażu Sztorm jest w samym epicentrum Trójmiasta, w dzielnicy Wrzeszcz. Gdańsk, Sopot, Gdynia czy wręcz całe województwo Pomorskie jest idealnie skomunikowane z naszym salonem tatuażu. Zobaczcie filmik TUTAJ.

0
Życie tatuatora według Davee BlowsMalowanie ściany i tatuowanie głowy