Jak wygląda robienie każdego tatuażu

Jak wygląda robienie każdego tatuażu to pytanie wiąże się niemal zawsze z obawami przed bólem. Jednak tę kwestię poruszyłem już w innych tekstach. Postaram się więc przejść tutaj po krótce przez cały proces wykonania , od wizyty w studio tatuażu, po jego prawidłowe wygojenie.

Pierwsze, o czym musisz wiedzieć, to że proces tatuowania niezaprzeczalnie łączy się z wbijaniem w skórę igieł. Nie ma innej możliwości, i łączy się to oczywiście z bólem. Jednak nie tak wielkim, jak można sobie wyobrażać. Tusz wprowadzany jest zaledwie minimalnie pod skórę, nie ma tu mowy o wbijaniu jej głęboko. Igła porusza się z bardzo dużą prędkością, tworząc wiele małych punkcików tworzących linie lub większe, wypełnione przestrzenie. Samych rodzajów igieł jest bardzo wiele, w zależności od efektu, jaki chcemy uzyskać, i jest to bardzo obszerny i skomplikowany temat. Poruszają się one po powierzchni skóry, wbijając zaledwie na milimetr.

Rodzajów maszynek do tatuażu również jest bardzo wiele.

Mimo, że w dzisiejszych czasach dostępnych jest wiele modeli, które pracują niemal bezgłośnie, w studio tatuażu nadal używa się także bardziej klasycznych maszynek cewkowych, wydających specyficzny, brzęczący dźwięk. Nie są to urządzenia przestarzałe, a tym bardziej, wbrew powszechnemu wyobrażeniu tatuowanie za ich pomocą nie boli bardziej. To tylko złudzenie, spowodowane wydawanym dźwiękiem. Każda z maszyn ma inną specyfikację, i lepiej sprawdza się w różnych zadaniach. Jedna bardziej nadaje się do wykonania linii, inna do wypełniania kolorem.

Proces tworzenia tatuażu trwa często wiele godzin, i trzeba uzbroić się w cierpliwość. Tatuator musi bardzo dokładnie, i w pełnym skupieniu realizować swoją pracę, aby tatuaż został wykonany poprawnie. Większe kompozycje zajmują często kilka całodniowych sesji. Nie narzekaj, że jest Ci niewygodnie, oraz postaraj się nie wiercić na fotelu. Jeden fałszywy ruch może spowodować nieodwracalny błąd przy odwzorowywaniu wzoru na skórze, i zepsuć cały tatuaż. Jeśli naprawdę nie jesteś w stanie utrzymać dłużej swojej pozycji, poproś tatuatora o przerwę. Z pewnością się na Ciebie nie obrazi, a będzie wdzięczny, jeśli ułatwisz mu w ten sposób jego pracę. Kilka godzin zniesienia niewygody zaowocuje wspaniałym tatuażem, który pozostanie z Tobą na wiele lat.

Pamiętaj, że wykonanie tattoo to tylko połowa sukcesu. Po opuszczeniu naszego salonu tatuażu w Gdańsku, duża część efektu finalnego zależy już wyłącznie od tego, jak dobrze zadbasz o swój tatuaż. Prawidłowe gojenie ma naprawdę ogromny wpływ na jego końcowy wygląd. Profesjonalny tatuator z pewnością dokładnie wytłumaczy Ci wszystkie zasady odpowiedniej higieny i pielęgnacji świeżego tatuażu. Jeśli natomiast mimo wszystko pojawią się jakieś pytania lub wątpliwości, zamiast czytać fora pełne wątpliwych specjalistów, skontaktuj się z naszym studiem tatuażu w Gdańsku, lub tatuatorem wykonującym Twój wzór. Wszystkim nam zależy, aby Twój tattoo prezentował się jak najpiękniej.

ADAM ZIOTEWICZ

Zobacz TUTAJ Co u Nas? a także obejrzyj i subskrybuj nasz kanał YOUTUBE

0
Wielki powrót do tatuażu po COVID-19Działamy bardzo aktywnie po COVID-19