Jak dbać o świeżo zrobiony tatuaż?

Jak dbać o świeżo zrobiony tatuaż? Dajemy Wam kilka podstawowych porad jednak jedna jest najważniejsza! Pamiętaj, że zawsze taki tatuaż aż do momentu wygojenia się, jest po prostu raną. Co prawda jest to rana powierzchniowa, jednak tkanka, skóra została naruszona. Powoduje to, że otworzyliśmy bramę dla wirusów i bakterii do naszego organizmu. Musimy zatem zadbać o to, żeby ich tam nie wpuścić.

W filmie mówimy Wam czasami o wydawało by się banalnych sprawach, jednak to właśnie nasza nonszalancja powoduje najczęściej, że proces gojenia się tatuażu zostaje zakłócony. Czasami niestety dochodzi do zakażeń spowodowanych właśnie nie dostatecznym dbaniem o gojący się tatuaż. 

Gdy kończycie się tatuować jesteście podekscytowani, czasami zmęczeni ale zawsze towarzyszą temu duże emocje. Możecie nie pamiętać tego, co mówi do Was tatuator albo źle to zinterpretować. W każdym dobrym studiu tatuażu powinniście dostać wszystkie wytyczne w formie pisemnej. Również takie informacje powinny znaleźć się na stronie www salonu tatuażu, w którym tatuaż był wykonany. U nas jest to m.in. TUTAJ a od dzisiaj macie jeszcze od nas w prezencie właśnie ten film.

Zapraszamy do śledzenia nas na kanale You Tube gdzie znajdziecie wiele filmów edukacyjnych i informacyjnych. Mamy nadzieje, ze Wam się przydadzą. Miłego oglądania!

0
Jak pielęgnować tatuaż po wizycie w salonie?