Ignorant style w GdańskuIgor Ignorant style w tatuażu

Igor i ignorant style trafili do naszego studia w 2019r. Prace tak wykonane budzą kontrowersje. Chcecie wiedzieć dlaczego? Po prostu na pierwszy rzut oka wydają się proste, czasami wręcz dziecinnie. Z pozoru. Dla artystów rozumiejących tego rodzaje tatuażu bardzo ważna jest technika wykonania ale także przekaz, temat czy refleksja jaka nasuwa się podczas oglądania go. Do tego wszystkiego przychodzi mi na myśl teza, skoro młodzi ludzie to czuja, lubią i szanują, to może nie warto tego ignorować? Przeczytajcie co na ten temat ma do powiedzenia reprezentant stylu w studiu tatuażu Sztorm.

  1. Czym jest Ignorant w tatuażu? Co to w ogóle jest i po co, dlaczego?

Ignorant to kierunek, dlatego każdy tatuażysta pracujący w ignorancie obiera swój własny styl. Każdy odbiera to na swój sposób. Są to zazwyczaj graficzne wzory składające się z linii i wypełnienia ponieważ te tatuaże przypominają naklejki na skórze. Jest to moim zdaniem  najświeższy styl w tatuażu. Mode wyznacza młodzież i tak też jest z ignorantem. Głównie do młodych najbardziej przemawia ten styl i to oni rozumieją go najbardziej.

2. Jesteś w pewnym sensie reprezentantem młodych. Dlaczego właśnie młodych ludzi zaraził ten klimat? Prawdę mówiąc słyszałem już 10 lat temu będąc w Berlinie na konwencji tatuażu, że nadchodzi, ale nie chciałem w to uwierzyć i myśląc o tym raczej jak ignorancji sztuki tatuażu niż stylu.

Mam 20 lat a właśnie młodych zaraził ten klimat bo to jest ich styl.  To jest kierunek, który został zbudowany przez nich. Od młodych dla młodych. Patrząc z mojej perspektywy, wole mieć 20/30 wlepek na jakiejś części ciała niż 4, 5 dużych dziar w realizmie. Nigdy mi się to nie podobało, a ignorant to odłam który trafia idealnie w moje gusta. Wydaje mi się że znaczna część młodzieży ma podobne zdanie. Dużo starszych osób uważa, że ignorant zaraz zniknie – tak uważają, bo stoją z boku, nie są w tym. Nie wiedzą w jak szybkim czasie przyjęło się to na całym świecie.

3. Czym chciałbyś się wyróżnić albo w ogóle jakie mają być Twoje tatuaże?

Chciałbym, żeby cała moja praca była przejrzysta i czysta, dlatego dążę do tego, że jak ktoś zobaczy mój tatuaż u kogoś na ciele, to  będzie wiedział, że to moja robota. Kreska oczywiście jak od linijki bo to jest priorytet

4. Masz życie poza tatuażem?  Coś co cię kształtuje? Pasje? Zainteresowania?

Oczywiście, że tak. Staram się aktywnie spędzać czas i szukać dookoła siebie inspiracji. Jeżdżę na deskorolce, maluje po ścianach i prowadzę swoją markę odzieżową.

5. To całkiem sporo. Powiedz coś więcej o marce odzieżowej, którą masz.

Pare lat temu miałem więcej czasu wolnego, jeździliśmy cała ekipą na deskorolce po mieście i nagrywaliśmy tricki stara kamerą. Po paru zmontowanych filmikach stwierdziliśmy ze zrobimy t-shirty. Ktoś chciał w tym chodzić, ktoś chciał  to kupić, i tak się zaczęło. Sprzedaje ciuchy 2 lata i nie zamierzam przestawać. Dużo pomysłów, planów. Chce się realizować. Spełniać się życiowo oraz przy okazji czerpać z życia przyjemność.

6. Co jest w takim razie dla Ciebie najprzyjemniejsze w tatuowaniu?

Cały proces. Lubię to robić i chce jak najwiecej, bo to jest mega frajda ze ktoś chce Ci oddać swój  kawałek skory.

ZOBACZ film z Igorem

0
Our new cover was supposed to present Ormogedon Tattoo – the main character of one of our interviews, also came out to be a great metaphor of the tattooer – customer relation! In this case, we can see the tattooer leaning down over one of his works. He was making this project for hours – first, sketching the design, and then transferring it on skin. It needed to be done in a way allowing the pattern to match the client's body. When it's over, it's not only the time of making the tattoo that binds them together – it's a deeper relation, born by the long talks and heading towards the common goal.Yadou vs Sztorm Tattoo