Ignorant Style nowa moda w tatuażu

Ignorant Style nowa moda w tatuażu często budzi kontrowersje ale dla nas najważniejsza jest pasja. Z buntu ulicy rodzą się nowe trendy.

Gdzieś w okolicy 2008r, będąc na konwencji tatuażu w Berlinie usłyszałem, o ogromnie popularnym trendzie w tatuowaniu. Nie był on widoczny w magazynach branżowych ani na festiwalach tatuażu, ani nawet w studiach tatuażu. On po prostu był na ulicach Berlina i jego osiedlach. Dzieciaki tatuowały się nawzajem, w prosty, wręcz prymitywny sposób. W dodatku tematem tatuaży były przede wszystkim słowa, niezdarne projekty. Kiedy to usłyszałem, było dla mnie skojarzeniem, coś jak z próbą grania muzyki w 1977r w londyńskich i nowojorskich garażach. Taki tatuażowy punk rock czy hard core, który rozumieli jedynie jego twórcy.

Mamy dzisiaj 2020r a coraz więcej polskiej młodzieży akceptuje i uprawia ten rodzaj tatuażu. Dwa, trzy lata temu wybuchła fala krytyki wokół jednego tatuażysty pracującego w Krakowie a mianowicie Mateusza Sarzyńskiego, którego tatuaże zaprzeczały ogólnopojętemu poczuciu estetyki i smaku. Proste tatuaże, “marnujące” miejsce na ciele, z tematami wulgarnymi, prześmiewczymi. Wkrótce okazało się, że Mateusz umie rysować, projektować, ma wykształcenie plastyczne. To co robi, jest po prostu jego droga artystyczną. Nie podoba się? Nie oglądaj, nie rób sobie ale nie krytykuj lub krytykuj konstruktywnie, asertywnie.

Sztorm Tattoo Studio jest otwarte na nowe idee. Trafił do nas kilka miesięcy temu Igor, jeden z reprezentantów trójmiejskiej sceny ignorantu. Mnie chwycił za serce swoją pasją, przekonaniami i charakterem. Nie wiem jak długo będziemy współpracowali bo przecież “punk rock” nie ma żadnych zasad, więc i ja nie mogę ich narzucić. Liczy się dla mnie jednak kreatywność i zaangażowanie, więc kibicuję Igorowi w jego rozwoju i cieszę się, że ten styl trafił do studia tatuażu.

Zobaczcie innych artystów w Sztormie TUTAJ

 

 

0
Przekłuwanie czyli piercing osób niepełnoletnich2019 rok w gdańskim studiu tatuażu Sztorm