HIGIENA BEZPIECZEŃSTWO SALON TATUAŻU

Higiena, bezpieczeństwo, salon tatuażu czyli co to ma wszystko wspólnego? Oczywiście i przede wszystkim Wasze i nasze zdrowie. Stawiamy sobie to na pierwszym miejscu.

 

Pamietam wizyty Sanepidu w pierwszym, otwartym przeze mnie studiu tatuażu w Krakowie w 2001r. Tak naprawdę uczyliśmy się wzajemnie, bo salony tatuażu i sam tatuaż wychodził wtedy na ulice z szarej strefy. Pamiętam, że funkcjonowało wtedy jeszcze mnóstwo stereotypów a tatuaż kojarzony była głównie z przestępczością. Czasami oraz tylko w niektórych przypadkach z marynarzami czy w ogóle żołnierzami.

Z tamtych czasów zapamiętałem święte słowa Pani z Sanepidu, które stały się kanwą pracy nad bezpieczeństwem. Prosta i złota zasada, która polega przede wszystkim na tym, że jeśli stworzę warunki bezpieczeństwa, które ograniczą do bezwzględnego minimum ryzyko kiedy tatuator może zarazić się od klienta wtedy klient będzie także bezpieczny. Może to brzmi nieco dziwnie ale jak się nad tym zastanowić…

Legalne studio tatuażu w tym zdrowie jego pracowników, głównie tatuatorów, jest na bieżąco monitorowane przez Sanepid. Po drugiej jednak stronie jest klient, który nie ma obowiązków informowania nas, że jest na coś chory a zresztą, przecież może nie być świadomy. Dlatego wprowadzamy takie zasady i procedury pracy z klientem, które dają bezpieczeństwa oraz brak możliwości przeniesienia wirusów czy bakterii. To tatuator codziennie ma do czynienia z innym człowiekiem.

Jesteśmy tego świadomi jednak czujemy się komfortowo, właśnie dzięki procedurom. Stosowaniu najlepsze środki wiruso oraz bakteriobójcze oraz używamy głównie jednorazowy sprzęt jak i wszystko co wspiera proces tatuowania.

Zobacz TUTAJ jak wygląda Nasze studio tatuażu w Gdańsku

0
Tattoofest 2019 Festiwal TatuażuTattoo Konwent Gdańsk 2019 zapowiedź tegorocznego festiwalu tatuażu. Zobaczcie co było w 2018 i przeczytajcie na co się nastawiamy w 2019.