Gdańsk Tattoo Konwent 2018

Gdańsk Tattoo Konwent 2018 był naszym pierwszy festiwalem, na którym się za prezentowaliśmy. Szkoda słów. Zobaczcie sami 🙂

X GDAŃSK TATTOO KONWENT
28-29.07.2018

Jubileuszowa edycja Tattoo Konwentu w Gdańsku musiała obfitować w niespodzianki! Największą na pewno była wyśmienita pogoda, która nad polskim morzem nie zawsze jest tak łaskawa dla wczasowiczów. Niestety amatorzy kąpieli w Bałtyku musieli tym razem zrezygnować ze sportów wodnych. Wszystko z powodu sinic, które ewidentnie odstraszyły ludzi mających już przygotowane stroje kąpielowe do moczenia się w morzu. Za to nic nie odstraszyło wielbicieli tatuażu ponieważ w Amber Expo zebrało się ich całkiem sporo, tak samo jak fanów dobrej muzyki, której na gdańskim konwencie na pewno nie zabrakło. Sprawdźcie jakie atrakcje czekały na zwiedzających i jakie prace zajęły najwyższe miejsca.

*Mika

SZTUKA I TATUAŻ

Zwiedzający mogli obejrzeć kolejną odsłonę wystawy „sztuka i tatuaż”, tym razem w jej skład weszły prace dwóch artystów godnych uwagi Łukasza „Bama” Kaczmarka ze studia Caffeine i Alexa Ivancha z łódzkiego Sigila.

WYSTAWA KRZYSZTOFA IWINA

Oryginalne prace artysty, który sprawnie porusza się w temacie surrealizmu, psychologii i groteski zobaczyć można było w specjalnie wydzielonej strefie. Iwin o swoim malarstwie mówi: ponieważ obraz jest dla mnie nagrodą – niespodzianką, powstałą przez improwizacje z kształtem, kolorem, światłem i fakturą. Moje malarstwo nie jest niczym innym jak tylko wyrażoną środkami plastycznymi poezją, którą próbuję przedstawiać czytelnie i jasno. Poezja ta dotyka przede wszystkim człowiek, jego emocji i uczuć, ale także wytworów cywilizacji i problemów uniwersalnych.

KONKURS JEDZENIA BURGERÓW NA CZAS

Jedzenia się nie marnuje ponieważ jedzenie się pałaszuje! W efekcie w konkursie na najszybciej zjedzonego burgera można było wygrać voucher o wartości 100 złotych do wykorzystania w lokalach Surf Burger oraz kolejny do wykorzystania w studio Zajawa.

SEMINARIUM:
TATUAŻ KOLOROWY

Tym razem, specjalnie z myślą o początkujących tatuatorach, w niedzielę przygotowano wykłady dla zamkniętej grupy na temat tatuażu kolorowego. Poprowadził je duet – Joanna Zielińska i Darek Doktór.

ATRAKCJE SCENICZNE

Na scenie dziewczyny rzeczywiście rozgrzały publiczność do czerwoności – dosłownie i w przenośni – SkinnyRedhead i Red Juliette zaserwowały widzom prawdziwe show. SkinnyRedhead podczas swoich występów łączy sztukę shibari z pokazem akrobatyki powietrznej, z kolei Red Juliette to wielokrotnie nagradzana performerka burleski na arenie nie tylko Polski, ale i Europy.

KONCERTY na Gdańsk Tattoo Konwent 2018

Podział na punkową sobotę i rapową niedzielę doskonale się sprawdził. Pierwszy dzień należał do wrocławskiej formacji Prawda oraz streetpunkowego londyńskiego zespołu Booze&Glory. Na zakończenie konwencji można było posłuchać Białasa, wspomaganego przez producenta Lanka, a także Guziora co wydaje się super zestawieniem.

Tattoofest magazyn.

Zobaczcie inne wydarzenia z naszego życia TUTAJ

 

0
Tatuaże zamiast futra w GdańskuGdańsk TK 2018 niedziela