Czy piercing jest dla nieletnich?

Czy piercing jest dla nieletnich? Przekłuwanie osób niepełnoletnich w studio tatuażu bywa tematem kontrowersyjnym. Postaram się to wyjaśnić zainteresowanym. 

Z jednej strony stoją nastolatkowie, którzy bardzo chcą ozdobić swoje uszy, czy twarze, z drugiej natomiast rodzice i nauczyciele. Chciałabym napisać, że Często nie są do końca przekonani do piercingu, ale to często zbyt łagodny pogląd. Jak więc znaleźć kompromis? 

Jako piercer rozumiem i jedną i drugą stronę. Sama byłam nastolatką i chciałam zrobić sobie pierwszy kolczyk bardzo szybko, w wieku 15-16 lat. Dziś, poza stroną estetyczną, znam również zagrożenia. Często kolczykowanie się jest wyrazem młodzieńczego buntu, chwilowym kaprysem. W związku z tym należy pamiętać, że o przekłucie należy zadbać nie tylko przez chwilę. Przede wszystkim należy pamietać przez cały okres gojenia, oraz po jego zakończeniu. Obawy rodziców często wiążą się z warunkami w jakich odbędzie się zabieg przekłuwania. W związku z tym, najlepszym rozwiązaniem jest dojście do wspólnego porozumienia.

Mam Wam do zaproponowania kompromis, aby młodzież mogła cieszyć się wymarzonym kolczykiem, a rodzice byli spokojni, że przekłucie zostanie wykonane w bezpieczny sposób. W Sztormie, w Gdańsku, istnieje możliwość przekłucia się przed osiemnastym rokiem życia w obecności opiekuna prawnego. Dla ułatwienia w podejmowaniu decyzji, w jakim wieku jakie przekłucie zrobić, a z którym lepiej poczekać, gdański Sztorm wprowadził limity wieku, które zostały ustalone przez członków Polskiego Stowarzyszenia Profesjonalnych Piercerów. 

Drogi nastolatku, jeżeli przemyślisz sprawę i stwierdzisz, że to jest dobry moment na zrobienie helixa, concha albo innego przekłucia w uchu, zapraszam po 14 urodzinach. Na przekłucia nosa, okolic jamy ustnej (labret, język, smiley, madonna, medusa) lub pępka zapisz się kiedy ukończysz 16 lat. Na zrobienie przekłucia powierzchniowego albo intymnego możesz wpadać już bez rodzica – po osiemnastce 😉 

Do zobaczenia w salonie tatuażu, Sztormie! 

Więcej na temat piercing w Sztorm Tattoo Studio TUTAJ

0
Mikro dermale jako ciekawe przekłucieIgnorant nowa moda w tatuażu