5 rzeczy, których nie wiesz o gojeniu piercingu. 

5 rzeczy, których nie wiesz o gojeniu piercingu. Bardzo lubię przekłuwać. Ogromną radość sprawiają mi klienci, którzy wracają na kolejne przekłucia, gdyż są zadowoleni  z piercingu, który im wykonałam. Moja praca w studio tatuażu, na miejscu, to tylko połowa sukcesu. Aby móc cieszyć się z pięknie wyglądającego industriala czy tragusa należy odpowiednio o niego zadbać. Wszystkich niezbędnych informacji udzielam po przekłuciu, jednak myślę, że warto wspomnieć kolejny raz o kilku ważnych aspektach gojenia piercingu. Nie w każdym salonie tatuażu ci o tym powiedzą.

Bardzo ważną rzeczą jest:

  1. Bardzo ważną rzeczą jest, a zaryzykuje nawet stwierdzenie, że najważniejszą w czasie gojenia, jest stan organizmu. Jeżeli jesteś zdrowy, Twój organizm jest w dobrej kondycji i regularnie się nawadniasz, będziesz szybko cieszyć się wygojonym przekłuciem bez komplikacji. Pamiętaj o tym, że źle odżywiony organizm z niedoborami witamin i minerałów będzie miał mniej siły na gojenie Twojej skóry. Może to skutkować pojawieniem się problemów w czasie gojenia. 
  2. Bakterie! Pamiętaj, mimo tego, że ich nie widzisz, są wszędzie. Na Twoich dłoniach, na telefonie, słuchawkach, w szalikach, czapkach czy pościeli. Wprowadzanie ich do świeżego przekłucia może bardzo mocno utrudnić gojenie. Zadbaj o to, żeby nie dotykać bez potrzeby kolczyka i skóry w obrębie przekłucia. Przed oczyszczaniem biżuterii zawsze dokładnie umyj dłonie. Ubrania oraz pościel, które mają kontakt z Twoim przekłuciem powinny być prane częściej niż zwykle. Wszystkie przedmioty, które mogą mieć kontakt z kolczykiem takie jak słuchawki (łącznie z kablem), okulary, telefon itp. przecieraj codziennie płynem do dezynfekcji. 
  3. Zwierzęta. Jestem wielką miłośniczą zwierząt, jednak wiem, że kontakt psa czy kota z nową ozdobą w uchu czy na twarzy nie zawsze kończy się dobrze. Pamiętaj o tym, żeby na czas gojenia odseparować pupila od swoich przekłuć. W sierści czy pod pazurkami często występują bakterie, które po dostaniu się do przekłucia na pewno nie ułatwią gojenia. 

Zobacz cennik w naszym salonie tatuażu na piercing TUTAJ

  1. W przypadku przekłuć na twarzy i na ciele, pozwól oddychać swojej skórze. Jeżeli używasz kosmetyków, omijaj przekłucie. Zasmarowanie skóry w tym miejscu podkładem, maseczką czy nawet kremem nawilżającym może skutkować zbieraniem się bakterii w tym miejscu i ograniczać dostęp tlenu. W rezultacie powoduje to podrażnienia i wydłuża czas gojenia. 
  2. Po przekłuciu wargi, języka czy wędzidełka należy zwrócić uwagę na kilka dodatkowych rzeczy. Piercer zawsze wspomina o posiłkach. Powinny być one jak najbardziej neutralne, bez wyraziście ostrych, słonych czy słodkich smaków. Nie należy jednak zapominać, że nie tylko jedzenie warunkuje bezproblemowe gojenie. Zwróć uwagę na swoje nawyki i nie obgryzaj paznokci, ołówków, długopisów. Szczoteczkę do zębów wymień na nową i zmień ją jeszcze kilka razy w czasie gojenia. Powstrzymaj się od palenia tytoniu oraz spożywania alkoholu. Wymiana bakterii z innymi osobami też nie jest wskazana. Używaj osobnych sztućców, a z całowaniem i seksem oralnym wstrzymaj się do pełnego wygojenia przekłucia. 

Pamiętaj, że dbanie o przekłucie, to nie tylko regularne oczyszczanie kolczyka, ale też utrzymanie organizmu w dobrej kondycji i wyrobienie u siebie dobrych nawyków. Wprowadź w życie moje rady i ciesz się swoją ozdobą przez długi czas. 

Poleca: Pierce Beti ze Studia Tatuażu Sztorm w Gdańsku.

Szukaj innych news o piercingu na:

Professional Piercers Poland

 

0
Fajny tatuator w trójmiejskim studioPraca w artystycznym studiu tatuażu czeka na Ciebie. Ogłoszenie o pracę na recepcji w studio tatuażu. Social media, marketing i obsługa klienta w ciekawym i rozwojowym miejscu.